Haber Detayı
22 Kasım 2016 - Salı 15:06
 
ÜNİVERSİTELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
MAKÜ'LÜ ÖĞRENCİLER DEREKÖY İLKOKULUNA YARDIMDA BULUNDU.
Yaşam Haberi
ÜNİVERSİTELİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) eğitim alanında gösterdiği başarılar kadar yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ile de çevrenin korunması ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak amacıyla önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bu kapsamda MAKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü 1. Sınıf Öğrencileri ve Öğretim Elemanı Yrd. Doç. Dr. Gül ERGÜN, Sosyal Sorumluluk Dersi kapsamında, Akademik Danışmanlığını Prof. Dr. Özcan ÖZGEL’in yapmış olduğu, başkanlığını Veteriner Fakültesi Öğrencisi Ali Rıza ALAGÖZ’ÜN yaptığı MAKÜ Türk Kızılay Topluluğu ile birlikte Yeşilova İlçesi/ Dereköy Köyü İlkokuluna yardım etkinliği gerçekleştirdi.

38 kişilik bir katılımla gerçekleşen etkinlikte Sosyal Sorumluluk dersi alan öğrenciler ve MAKÜ Türk Kızılay’ı Topluluğu öğrencileri; Okulun öğrencileri için getirdikleri giysi (kazak, ceket, pantolon, elbise vb) ve kırtasiye malzemelerini Okul Müdürü Doğan İZ’e takdim etti.  Ardından Köy halkının ve Okul çalışanlarının gözleme, kek ve çay ikramları eşliğinde öğrencilerle yemek yediler. Daha sonra sınıfları dolaşarak öğrencilerle tanıştılar. Öğrencilere Üniversiteyi, bölümlerini tanıtıcı konuşmalar yaptılar.

Böyle bir etkinlikte yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Genç Üniversiteliler amaçlarının çevresinde ihtiyaçları olan insanlara özellikle öğrencilere duyarlı davranmak ve bu konuya herkesin dikkatini çekmek olduğunu belirttiler.                                                 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: ÜNİVERSİTELİLERDEN, ÖRNEK, DAVRANIŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı