Haber Detayı
22 Şubat 2016 - Pazartesi 17:34
 
SUÇUN ÖNLENMESİNDE “EĞİTİM” ADIMI
BURDUR’DA EMNİYET MENSUPLARINA VERİLEN EĞİTİMLERLE SUÇUN ÖNLENMESİNDE BİR ADIM DAHA ATILDI.
Asayiş Haberi
SUÇUN ÖNLENMESİNDE  “EĞİTİM” ADIMI

Burdur Emniyet Müdürlüğü Basın Ve Halkla İlişkiler Büro Amirliğince yayınlanan basın bültenine göre Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis çalışanlarına suçun önlenmesinde etkili olan eğitimlerin verildiği bildirildi.

Yayınlanan basın bülteni şöyle: “Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen faaliyetler arasında Mağdur, Hasta, Taziye, Muhtar, Esnaf/İşyeri Ziyaretleri, Pazar Yeri Bilgilendirme, Cadde Sokak Bilgilendirme,  Apartman ve Site Toplantıları, Sosyal Etkinlikler, Huzur Toplantısı ve Okul Aile Birliği Toplantılarına katılım sağlanarak, Eğitim Kurumu, Özel Kurum ve Resmi Kurum ziyaretleriyle suçun önlenmesi kapsamında birlikte çalışılmaktadır. Daha verimli ve bilimsel bilgiler ışığında çalışma yapmak için Toplum Destekli Şube Müdürlüğü personeline Milli Eğitim Müfettişi Beden Dili, İletişim-Halkla İlişkiler Eğiticisi Mehmet TUNGA tarafından mağdura yaklaşım, mağdur psikolojisi ve aile içi iletişim konularında üç saatlik eğitim verilmiştir.  

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce güvenlik hizmetlerine toplumun katılımını sağlamak amacıyla, 18.02.2016 günü saat 15.00’de 100.Yıl Polis Merkezi Amirliği sorumluluk bölgesinde Yenice Mahallesi, Yavuz Caddesi Marmaralılar Kahvehanesinde Asayiş Şube Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, 100.Yıl Polis Merkezi Amirliği, esnaf, apartman sakinleri, mahalle sakinleri ve mahalle muhtarlarının katılımları ile huzur toplantısı yapılmış, 155 Polis İmdat hattının önemi, şüpheli şahıs ve durumların ihbarı, kamera taktırmanın önemi, hırsızlık ve dolandırıcılık-yankesicilik, motosiklet kullanımı hakkında ve kişisel güvenlikle ilgili alınacak tedbirler konusunda bilgilendirme yapılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SUÇUN, ÖNLENMESİNDE, , “EĞİTİM”, ADIMI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
SUÇUN ÖNLENMESİNDE  “EĞİTİM” ADIMI
SUÇUN ÖNLENMESİNDE  “EĞİTİM” ADIMI
SUÇUN ÖNLENMESİNDE  “EĞİTİM” ADIMI
Yorumlar
Haber Yazılımı