Haber Detayı
29 Temmuz 2015 - Çarşamba 18:12
 
MANAVGAT’TA BELEDİYE BAŞKANI HALKA CİBİNLİK DAĞITTI
ANTALYA MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ SÖZEN, SONA ERMEYEN SİVRİSİNEKLERDEN DOLAYI VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ CİBİNLİK DAĞITTI.
Gündem Haberi
MANAVGAT’TA BELEDİYE BAŞKANI HALKA CİBİNLİK DAĞITTI

Antalya'nın Manavgat İlçe Belediye Başkanı CHP'li Şükrü Sözen, Büyükşehir Belediyesi yetkisindeki sivrisinekle mücadelede gerekli çalışmanın yapılmamasına tepki amacıyla, halka ücretsiz cibinlik dağıttı. İlçe belediyelerinin birçok yetkisinin büyükşehir belediyelerine devredildiğini hatırlatan Başkan Sözen, bunlardan birinin de sivrisinekle mücadele olduğunu belirtip, Manavgat'ta sivrisinekle mücadelenin yetersiz kaldığını ve sivrisinek sıkıntısının had safhaya ulaştığını kaydederek; bugüne kadar yaşanmayan bir sivrisinek sıkıntısı çektiklerini ve halkın bu konuda şikayetçi olduğunu söyledi.

Belediye olarak sivrisinekle mücadelede yetişmiş ve bölgeyi bilen elemanlarıyla gerekli makine ve teçhizatlarının bulunduğunu, büyükşehir yetkililerine ilettiklerini aktaran Başkan Şükrü Sözen, “Sadece protokolle bunu yasal zemine oturtup bunu yapabileceğimizi, bu göreve talip olduğumuzu söyledik. Büyükşehir yetkilileri bu görevi bize vermedi. Bugün ben de dahil sivrisinek konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Vatandaşımız da haklı olarak bizi sorumlu tutuyor. Biz de bu görev ve yetkinin sorumluluğumuzda olmadığını anlatmaya çalışıyoruz. Yasal boyutunu anlatıyoruz. Bununla ilgili bir mücadeleye girsek suçlu duruma düşeceğimizi ifade ediyoruz” diye konuştu.

"Manavgat Belediyesi olarak yasal ölçekte ne yapabiliriz diye düşündük. Vatandaşlarımızın da talebi üzerine cibinlik alıp dağıtmaya karar verdik. Ancak yasal olarak böyle bir alım yapamayacağımız için tamamen kendi bütçemden ilk etap 1000 adet aldım. Bugün de burada vatandaşımıza dağıtacağız. Talepler doğrultusunda alımlara devam edip dağıtmaya da devam edeceğiz” diyen Belediye Başkanı Sözen, bu konuşmasının ardından vatandaşa cibinlik dağıttı. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği dağıtımda cibinliklerin tamamı yarım saatte tükendi. Cibinliğini alan vatandaşlar çare olması umuduyla evlerine gitti. 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: MANAVGAT’TA, BELEDİYE, BAŞKANI, HALKA, CİBİNLİK, DAĞITTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı