Haber Detayı
19 Şubat 2016 - Cuma 14:41
 
EMLAK VERGİSİ BORCU ÖDÜYORUM ZANNETTİ, TOST MAKİNESİ ALDI
- 'BELEDİYEDEN GELİYORUZ BORCUNUZ VAR' DİYEREK KADINI DOLANDIRDILAR -
Gündem Haberi
EMLAK VERGİSİ BORCU ÖDÜYORUM ZANNETTİ, TOST MAKİNESİ ALDI

- EMLAK VERGİSİ BORCU KARŞILIĞI 320 LİRASINI ALIP HEDİYE OLARAK TOST MAKİNESİ VERDİLER

Antalya'nın Kemer ilçesinde, kocası kayıp olan ve yalnız yaşayan 66 yaşındaki kadın dolandırıcıların gazabına uğradı. Kemer Belediyesinden geldiklerini ve emlak borcu olduğunu söyledikleri kadından 320 lira alan ve tahsilat karşılığı hediye olarak tost makinesi veren kimliği belirsiz dolandırıcılar kayıplara karıştı. Durumu öğrenen Kemerli turizmciler Nedret Alıç'a sahip çıktı ve belediyeye olan gerçek borcunu ödedi.

Kemer'in Kuzdere mahallesinde yaşayan ve yıllar önce kaybolan ve bu güne kadar kendisinden haber alınamayan kocasının acısıyla yaşayan 66 yaşındaki Nedret Alıç’ın evine gelip 'Belediyeden geliyoruz borcunuz var' diyen dolandırıcılar yaşlı kadının 320 TL lirasını alarak kayıplara karıştı. Dolandırıcılar borcunu ödedi diye yaşlı kadına bir de tost makinesi hediye etti.

Dolandırıcıların kurbanı olan Nedret Alıç, “Evime geldiler. Giyimleri çok iyiydi. Belediyeden geldiklerini söyleyip 'emlak borcun' var dediler bende ne kadar borcum olmuş dedim 500 dediler ben de dedim ki şimdi bende 320 TL var. Tamam dediler sen onu ver üstünü sonra getirirsin bende güvenerek verdim. Dolandırıcılar emlak vergisi ödediğim için 'Belediyemiz emlak vergisini ödeyen vatandaşlara tost makinesi ve çeşitli hediyeler veriyor' dedi. Bana bir tost makinesi hediye ettiler. Bende bu durumu komşumuza anlattım. Komşumuz da 'hiç öyle şey olur mu' dedi ve önce jandarmayı daha sonra belediyeyi aradık. Belediye çalışanları ve Muharrem kardeşim yardımıma koştu. Allah kendilerinden razı olsun."

HAYIRSEVER TURİZMCİDEN YARDIM

Hayırsever turizmci Muharrem Okay, olayı önce çocukluk arkadaşı Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e haber verdi ardından Belediye Emlak servisinde kadının geçen yıllar ve 2016 yılına ait 400 TL borcunu ödeyerek makbuzu da Nedret Alıç teyzeye teslim ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: EMLAK, VERGİSİ, BORCU, ÖDÜYORUM, ZANNETTİ,, TOST, MAKİNESİ, ALDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
EMLAK VERGİSİ BORCU ÖDÜYORUM ZANNETTİ, TOST MAKİNESİ ALDI
EMLAK VERGİSİ BORCU ÖDÜYORUM ZANNETTİ, TOST MAKİNESİ ALDI
EMLAK VERGİSİ BORCU ÖDÜYORUM ZANNETTİ, TOST MAKİNESİ ALDI
Yorumlar
Haber Yazılımı