Haber Detayı
24 Ekim 2015 - Cumartesi 10:55
 
DİREKLERARASI ÖDÜL TÖRENİNE ANTALYA DAMGASI
Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri’nin Antalya ayağına Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) damgasını vurdu.
Sanat Haberi
DİREKLERARASI ÖDÜL TÖRENİNE ANTALYA DAMGASI

Eskişehir’de gerçekleşen ödül töreninde, ABT oyuncuları Hasibe Aygül Özgür ve Sencan Köymen, 2014-2015 sezonunda sahnelenmeye başlanan, Pervin Ünalp’ın yazıp, Nofel Veliyev’in yönettiği “Geç Kalanlar” oyunundaki performansları ile Başarılı Kadın Oyuncu Performans ödüllerini aldılar. Ayrıca yine geçtiğimiz sezonda sahneye koyulan, Özer Tunca’nın yazıp yönettiği “Oyun Oyun İçinde” ise Canlandırmada Bütünlük Performans Ödülü’ne layık görüldü.

ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATRO BİRİMİ’NE ÖZEL ÖDÜL

ABT bünyesinde geçen yıl Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür tarafından kurulan ve Türkiye’de bir ilk olarak faaliyet göstermeye başlayıp, kısa zamanda büyük başarı kazanan Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Birimi de yapılan değerlendirmeler sonucunda Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü’nü aldı. Ayrıca bu birimin en başarılı üretimlerinden biri olarak tüm çocukların kalbini kazanan, Samed Behrengi tarafından yazılıp, Ali Meriç tarafından yönetilen “Küçük Karabalık” da Çocuk Oyunu Yapım Ödülü’ne layık görüldü.

Yoğun bir çalışma döneminin ardından 4’ü geçen sezondan olmak üzere toplam 8 oyunla 2015-2016 sezonuna göz kamaştırıcı bir başlangıç yapan Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, başarılı performansları ile şimdiden hem yurt içinde hem de yurt dışında verilecek pek çok ödülün sahibi olmaya aday. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: DİREKLERARASI, ÖDÜL, TÖRENİNE, ANTALYA, DAMGASI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DİREKLERARASI ÖDÜL TÖRENİNE ANTALYA DAMGASI
DİREKLERARASI ÖDÜL TÖRENİNE ANTALYA DAMGASI
Yorumlar
Haber Yazılımı