Haber Detayı
11 Temmuz 2018 - Çarşamba 16:22
 
Afyonkarahisar ‘Dünya Motorkros Şampiyonasına’ hazırlanıyor
Afyonkarahisar, 30 Ağustos ile 2 Eylül tarihlerinde yapılacak Dünya Motorkros şampiyonasına hazırlanıyor.
Dünya Haberi
Afyonkarahisar ‘Dünya Motorkros Şampiyonasına’ hazırlanıyor

Afyonkarahisar’da ‘Spor Turizmin Geleceğidir’ sloganı ile yapılacak olan ‘Dünya Motorkros Şampiyonası’nın hazırlıkları belediye tarafından devam ediyor. Yarışmanın yapılacağı bölgede belediyenin iş makinelerinin hummalı çalışmaları sürerken, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Türkiye Motorkros Şampiyonası Asbaşkanı Mahmut Akülke, çalışma yapılan alanda incelemelerde bulunarak basın mensuplarına çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yaklaşık 50 gün içinde yarışmanın yapılacağı bölgede çalışmaların tamamlanması planlanırken, kentin 30 bine yakın seyirciye ev sahipliği yapması görüntülerin 80 ülkede de canlı yayınlanması planlanıyor.

 

Türkiye Motorkros Şampiyonası Asbaşkanı Mahmut Akülke: “Yaklaşık 50 günlük bir çalışmamız kaldı. Bu imkânı bizlere sağlayan sadece Afyon’a değil Türkiye’ye de unutulmaz spor merkezi kazandırdıkları için belediye başkanımıza, belediye çalışanlarına Türkiye Motosikletleri federasyonu olarak sonsuz teşekkür ediyoruz. Hummalı çalışma devam ediyor. Allah nasip ederse 1 ay içerisinde tüm çalışmalarımızı bitirmiş olacağız. 30 Ağustos ve 2 Eylül arasında Dünya Motorkros Şampiyonasına ve Afyon’da ilk defa düzenlenecek Motosiklet ve doğa sporları festivaline ev sahipliği yapacağız Afyon olarak. Bu bizler için çok önemli alt yapı çalışmalarımız belediye ekiplerimizce inanılmaz bir şekilde devam etmekte. Tribünlerimiz 20 bin kişiyi alabilecek şekilde doğal tribünler oluşturuldu. Üzerinde durduğumuz binamız çok amaçlı salonumuz olacak. Daha sonra akademide kullanacağımız, ilk yardımda ve organizasyonda kullanacağımız yer. Karşıda gördüğümüz kule 3 katlı olacak bir katı tamamen televizyon stüdyosu olarak hazırlanacak. Gerçekten hazırlıklar son derece hızlı ve güzel bir şekilde geçiyor” dedi.

 

Çalışmaları titizlikle yürüttüklerini belirten Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Belediyemizin sitesinde buranın pistinin animasyonunu bire bir olarak canlı olarak görebilirsiniz. Orda ki animasyon bir hayal değildir. Bur da ki yapılacak çalışmanın bire bir aynısı olacak” dedi

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar, ‘Dünya, Motorkros, Şampiyonasına’, hazırlanıyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı