Haber Detayı
01 Ekim 2017 - Pazar 22:10
 
Isparta’da 5 kişiye umut organ bağışı
Organ bekleyen 5 hastanın umudu oldu
Sağlık Haberi
Isparta’da 5 kişiye umut organ bağışı

Isparta'da beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen Ramazan Yıldız'ın organları, organ bekleyen 5 hastaya umut oldu

Isparta'da kalp rahatsızlığı olan ve beyin kanaması sonucunda yaşamını yitiren Ramazan Yıldız'ın organları 5 hastaya umut oldu.

26 Eylül tarihinde beyin kanaması sonucunda Isparta Şehir Hastanesi'ne getirilen 63 yaşındaki Yıldız'ın üç gün sonra yoğun bakım ünitesinde beyin ölümü gerçekleşti. Yıldız'ın ailesi, yakınlarının organlarını bağışlama kararı aldı. Yapılan operasyonun ardından Yıldız'ın korneaları ile bir böbreği Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne diğer böbreği Konya Başkent Üniversitesi Hastanesi'ne, karaciğeri de Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderildi.

Isparta Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Vehbi Yürüker, organ naklini ailenin kabul ettiğini belirterek, "Her organ bir hayat" dedi. Bu konuda vatandaşları duyarlı olmaya çağıran Yürüker, "Isparta bu konuda duyarlı olduğunu gösterdi. Tüm ülke halkını duyarlı olmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör: Haluk SAĞLAM
Etiketler: Isparta’da, 5, kişiye, umut, organ, bağışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı escort bayan istanbul