Yazı Detayı
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 11:17
 
İSLAM DÜŞMANI İSRAİL
Muhittin ÖZÇELİK
muhittinozcelk@hotmail.com
 
 

Zulmün sahibi Allah korkusu bilmeyen imansızlar olunca insanın hayali ötesinde bir katliam tüm dünyanın gözleri önünde yaşanıyor.

Ecdadımızın mirası olan topraklar ne üzücü talihtir ki şeytanların cirit attığı, zulümlerin hâkim olduğu, mazlumların can verdiği bir coğrafyaya dönüşmüştür. Akan mazlum kanlarında gizliden gizliye sevinç naraları atan şeytanın bahçesinde dost olmuş koca bir insan topluluğu. Hak ile Bâtılın savaşı elbette zor olacaktır elbette bâtıl güçlü gibi görünecek lakin kaybedecektir.

 

Dünya üzerinde yaklaşık 2 milyar Müslüman kardeşlerimizle ortak inancımızın kutsal kitabı Kuran-ı Kerimde yer alan Enfal Suresi, 19. Ayetinde “Allah inanlar ile beraber” buyurulmaktadır.  O halde gözünü kan büyümüş müşrikler, bu dünyayı ebedi sanan cahiller bilmelidir ki hiçbir faninin gücü yerin ve göğün tek sahibi Allah’ın taraf olduğuna yetmeyecektir. Tarihte katil İsrail’in defalarca katliamlarına şahit olan Dünya yine gözü kör kulağı sağır seyretmektedir. Sadece 9 milyon nüfusa sahip bir avuç katil ordusu Ortadoğu’yu kana bulamakta ne ayıptır ne günahtır ki yaklaşık 2 milyar nüfusa sahip biz Müslümanlar yapılan katliamları akıtılan kanları ya izliyor ya da kınamakla yetiniyoruz. Ecdadımızın miras bıraktığı topraklara sahip çıkamadık bari ufacık bir toprak parçası ile kurulan İsrail’in işgal ede ede izlediği büyüme politikasına gayri dur diyelim.

 

Lanetlenmiş olan İsrail oğulları da bilmelidir ki; Nisa suresinin 168/169 ayetinde buyurulduğu gibi “Şüphesiz küfredip haksızlık edenleri Allah bağışlayacak ve cehennem yolundan başka bir yola da çıkaracak değildir; orada sonsuza dek kalacaklardır. Bu da Allah için kolaydır.” Yani maziyi ders alması gereken insan Nemrudun ölümüne sebep olan bir sineği görmez yahut Kızıldeniz’de boğulan Firavundan da ders almazlar ancak hesap günü geldiğinde sahip oldukları güçten kuvvetten eser kalmayacaktır. Sözüm ona insan hakları diyerek melek taklidi yapan malum medeniyet, sözüm ona kadın hakları çocuk hakları diyerek dünyaya ahkam kesen medeniyetine tükürdüğüm şakşakçılar katledilen Müslüman çocukları gördükçe keyif almakta zulme uğrayan tecavüz edilen kadınlara şahit oldukça şeytanın dostu olmuş yoldaşlarına destek vermektedirler.

 

Doğrudur bu bahar Müslüman coğrafyası katil İsrail ile kana bulanmıştır. Belki uzaklarda dini İslam olmayan bir baba çocuğu ile parka gidebilme keyfi sürer iken Filistinli baba sırf Müslüman olduğu için çocuğunu parka götürmek bir tarafa dursun ölümden korumaya çalışmak zorunda kalmış olabilir. Lakin İslam inancımız sonsuzdur. Bu bahar yeşermediyse bahçemiz şüphesiz Allah’ın “ol” demesiyle beraber yemyeşil olacaktır. Solan yapraklarımız yeşerecek, ağlayan Müslüman çocuklar gülecek, enkaz yerine dönmüş oluk oluk kanlar akıtılmış İslam coğrafyası bitmeyecek bir bahara kavuşacaktır. Karabağ’da yaşanılan kurtuluş Allah’ın izni ve kudretiyle günü geldiğinde Filistin’de yaşanacaktır akan suya karşı koyulamayacağı gibi tüm dünya bir araya gelse Hakkın dini İslam’ın zaferine de karşı koyamayacaktır.

 

“Mazlumun zalimden öcünü alacağı gün, şüphesiz zalimin zulmettiği günden daha çetin olacaktır.”

Hz. Ali

 

 
Etiketler: İSLAM, DÜŞMANI, İSRAİL,
Yorumlar
Haber Yazılımı