Haber Detayı
11 Ekim 2020 - Pazar 13:28
 
ŞEHİT ANNESİNDEN HERKESİ DUYGULANDIRAN DAVRANIŞ
Gönlü zengin, şehit annesi bağışlarıyla duygulandırıyor.
Gündem Haberi
ŞEHİT ANNESİNDEN HERKESİ DUYGULANDIRAN DAVRANIŞ

Burdur'da biriktirdiği 3 bin lirayı kurban kesip askerlere dağıtması için İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Başaklıgil'e teslim eden şehit annesi Ayşe Zengin, bağlanan şehitlik maaşını da hayır işlerinde kullanarak rahatlıyor.

 

Merkeze bağlı Güney yayla köyünde, şehit oğullarının hatıralarıyla dolu, mutfağı ve salonu prefabrik olan evlerinde mütevazi bir hayat süren Zengin çiftinin, 1991'de çift yumurta ikizleri dünyaya geldi.

Hikmet ve Emine verdikleri çocuklarını tarlalarda çalışarak zorluklar içinde büyüten çiftin, asker olduğu için büyük onur ve gurur duydukları oğulları Jandarma Uzman Onbaşı Hikmet Zengin, 2017'de Mardin'de teröristlerle çıkan çatışmada şehit oldu.

 

Bu süreçte yaşadığı acıyla gözündeki rahatsızlık daha da ilerleyen 56 yaşındaki Ayşe Zengin, yüzde 95 oranında görme kaybı yaşadı.

 

O günden sonra şehit oğullarıyla daha fazla gurur duyan çift, acılarını yüreklerine gömüp, kendilerini hayır işlerine adadı. 

 

Kızları Emine'yi de evlendirdikten sonra köyde yalnız kalan ve emeklilik maaşıyla geçinen Zengin çifti, şehit oğullarından kalan maaşa hiç dokunmuyor.

Köyde ihtiyacı olanlara, Kur'an kurslarına, öğrencilere, camilere ve Mehmetçik Vakfına yardımda bulunan çift, hayır yaptıkça acılarının azaldığını düşünüyor.

 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: ŞEHİT, ANNESİNDEN, HERKESİ, DUYGULANDIRAN, DAVRANIŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı