Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 09:19
 
PCR LABORATUVARINDA DETAYLAR BELLİ OLDU
PCR laboratuvarında detaylar belli oldu.
Gündem Haberi
PCR LABORATUVARINDA DETAYLAR BELLİ OLDU

Burdur’un ilçesi Bucak Devlet Hastanesine kazandırılan PCR laboratuvarında detaylar belli oldu.

 

 

Kazandırılan PCR Laboratuvarının takibini bizzat yapan Burdur Valisi Ali Arslantaş, yetersiz olan PCR Laboratuvarının Bucak'a yapılarak bu problemin çözülmesi talimatını vererek yapımını sağladı.

Burdur'da koronavirüsle mücadele kapsamında sıkı çalışma yürüten Vali Ali Arslantaş Burdur İl Özel İdaresi bütçesinden ayrılan ödenek ile yaptırıldığını söyledi.

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş laboratuvarın hizmete girmesiyle ilgili yaptığı açıklamada

Bizzat yakından takip ederek Burdur İl Özel idaresi bütçesinden ayrılan ödenekle İlimize kazandırdığımız PCR cihazı ve laboratuvarın Bucak İlçemiz başta olmak üzere İlimize hayırlı olmasını diliyorum. İçinde bulunduğumuz pandemi ile mücadele sürecinde daha erken tanı ve tedavi noktasında katkılar sağlayacak bu önemli hizmetin kazandırılmasında emeği geçen ilgili bütün personelimize kurumlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu süreçte sağlık çalışanlarımızın ortaya koydukları gayret ve halkımızın gösterdiği anlayışa ek olarak bizlerinde hastalıkla mücadelenin en iyi şekilde yürütülmesi için yöneticiler ve kurumlar olarak elimizden gelen katkı ve desteği ortaya koymamız gerekiyor. İl Özel İdaremiz bütçesinden Bucak İlçemize kazandırdığımız PCR laboratuvarının bunun güzel bir örneği olduğunu düşünüyorum. Her ortamda dile getirdiğimiz gibi bizlerin Vatandaşlarımızdan beklentisi başta maske mesafe ve hijyen olmak üzere alınan bütün tedbirlere en hassas şekilde uymalarıdır. Açılan laboratuvarın bölge insanımıza ilçelerimize ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: PCR, LABORATUVARINDA, DETAYLAR, BELLİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı