Haber Detayı
23 Mart 2021 - Salı 11:11
 
MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK ‘UZAKTAN EĞİTİM KALICI OLACAK’
Uzaktan eğitim tam 1 yılını doldurdu...
Eğitim Haberi
MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK ‘UZAKTAN EĞİTİM KALICI OLACAK’

Pandemiyle birlikte başlayan uzaktan eğitim tam 1 yılını doldurdu.

 

Eğitim ve öğretim tam 1 yıldır ağırlıklı olarak EBA TV ve Millî Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yürütülüyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Salgın bitse de uzaktan eğitim artık kalıcı olacak. EBA altyapımızı güçlendirdik. Bugün 23 Mart. Pandemiyle birlikte başlayan uzaktan eğitim tam 1 yılını doldurdu. Eğitim ve öğretim tam 1 yıldır ağırlıklı olarak EBA TV ve Millî Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yürütülüyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Salgın bitse de uzaktan eğitim artık kalıcı olacak. EBA altyapımızı güçlendirdik. 

 

DİJİTALLEŞME HIZLANDI
Uzaktan eğitim dönemi, oluşturduğu güçlüklerin yanında büyük fırsatlar da getirdi. Bakanlığımız tarafından yıllardır gerçekleştirilmeye çalışılan eğitim-öğretim ortamlarının teknolojiyle bütünleştirilmesi çalışmaları için bir kaldıraç görevi gördü. Bakanlığımızın hâlihazırda var olan altyapısı, uzaktan eğitimin başlaması ile daha da güçlendirilerek öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından daha sık kullanıldı. EBA platformu dünyanın en çok ziyaret edilen eğitim sitesi haline geldi.

 

YÜZDE 77 KATILIM SAĞLANDI
Uzaktan eğitimde küçük yaş grubundaki öğrencilerimizde, gelişim düzeyinin getirdiği faktörlere bağlı olarak bazı zorluklar yaşandı. Ortaokul öğrencileri ise uzaktan eğitime daha kolay adapte oldu. Süreci daha kolay yönettik. Eğitim yılı 1'inci dönemi itibarıyla; canlı ders düzenleyen öğretmen sayısı toplamı 884 bin 804 oldu. Öğrencilerin bu derslere katılım yüzdesi, ilkokul seviyesinde yüzde 66, ortaokul seviyesinde yüzde 73, lise seviyesinde yüzde 77 olarak gerçekleşti

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİLLİ, EĞİTİM, BAKANI, SELÇUK, ‘UZAKTAN, EĞİTİM, KALICI, OLACAK’,
Yorumlar
Haber Yazılımı