Haber Detayı
31 Aralık 2020 - Perşembe 13:24
 
JANDARMA EKİPLERİNDEN DEFİNECİLERE SUÇÜSTÜ
DEFİNECİLERE SUÇÜSTÜ
Asayiş Haberi
JANDARMA EKİPLERİNDEN DEFİNECİLERE SUÇÜSTÜ

Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimiz genelinde, Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.
 

 

Bu kapsamda, Burdur İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak yürütülen çalışmada, 27.12.2020 tarihinde R.A., A.A., N.U., H.A.A ve Ü.U. isimli şahısların sit alanında izinsiz kazı yapacağı bilgisi alınmıştır.

 

Elde edilen bilgiler doğrultusunda yapılan çalışma ve takip sonucunda Burdur ili, Bucak ilçesi, Kuşbaba köyü Gavurini mevkiinde 1. Derece sit alanında izinsiz kazı yapan R.A., A.A., N.U., H.A.A ve Ü.U isimli şahıslar muhtelif kazı malzemeleri ile birlikte suçüstü yakalanmıştır. Şüpheli şahısların aracında yapılan aramada (1) adet yüzük, (2) adet sikke ele geçirilmiştir.

 

Olayla ilgili olarak Bucak Cumhuriyet Savcısının kararı ile gözaltına alınan R.A., A.A., N.U., H.A.A ve Ü.U. isimli şüpheli şahıslar 28.12.2020 tarihinde çıkarıldıkları mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: JANDARMA, EKİPLERİNDEN, DEFİNECİLERE, SUÇÜSTÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı