Haber Detayı
30 Aralık 2020 - Çarşamba 12:12
 
BURDUR’DA GÜVENLİK GÜÇLERİ ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR
Huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen emniyet ve asayiş çalışmalarına aralıksız devam edilmektedir...
Asayiş Haberi
BURDUR’DA GÜVENLİK GÜÇLERİ ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR

İlimiz genelinde vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen emniyet ve asayiş çalışmalarına aralıksız devam edilmektedir.

 

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından İl Merkezinde bir işyerinde kumar oynandığına dair duyum alınması üzerine yapılan operasyonda

Kumar oynadıkları tespit edilen 8 şahıs ve kumar oynanması için yer ve imkân sağlama suçundan 1 şahıs hakkında işlem yapılarak bu işyerinde sosyal mesafe kuralını ihlal eden 16 şahsa idari para cezası uygulanmıştır.

 

Operasyon sırasında iskambil kâğıtları ve şahıs isimleri ile çeşitli para miktarı not edilen yazboza el konulmuştur.

Ayrıca İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile pandemi dönemi kapalı olması gereken bu işyerinin açık bulundurulması sigara içilmesi ve açıkta alkol sunumu yapılmasından dolayı idari yaptırım tutanağı tanzim edilerek alınacak onay ile 1 Ay süre faaliyetten men edilecektir.

 

Bunun yanı sıra emniyet birimleri tarafından yürütülen çalışmalarda İlimizde farklı suçlardan aranan 32 şahıs ve Gece Vakti Yağma suçundan 11 yıl 5 ay 14 gün kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan 1 şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edilmiş şahıslardan 25’i tutuklanarak cezaevine gönderilirken 8 şahıs işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştır.

Bucak ilçesinde ise İş Yerinden ve Kurumdan Hırsızlık suçunun şüphelisi 1 şahıs hakkında adli işlem yapılmış çıkarıldığı adli mercilerce adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

 

İl Merkezinde ve Bucak ilçesinde meydana gelen Evden Hırsızlık suçunun şüphelisi 2 şahıs tespit edilerek yakalanmış 1 şahıs çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş 1 şahıs işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BURDUR’DA, GÜVENLİK, GÜÇLERİ, ARALIKSIZ, ÇALIŞIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı