Haber Detayı
16 Mayıs 2021 - Pazar 15:47
 
BURDUR’DA GAZETECİLER İSRAİL'İ PROTESTO ETTİ
BURDUR’DA GAZETECİLER İSRAİL'İ PROTESTO ETTİ
Gündem Haberi
BURDUR’DA GAZETECİLER İSRAİL'İ PROTESTO ETTİ

İsrail'in Ramazan ayı boyunca Kudüs’te Filistinli Müslümanlara yönelik saldırılarını ve bu saldırıları dünyaya duyurmaya çalışan basın mensupları ile medya kuruluşlarının binalarına yönelik saldırılarını Burdur Gazeteciler Cemiyeti üyesi gazeteciler makinelerini yere bırakarak protesto etti.
 

 

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel basın mensupları ile hem bayramlaşma hem de İsrail'in son zamanlarda Türk basın mensuplarına ve diğer basın mensuplarına yönelik saldırı ve şiddetini protesto etmek için Burdur Gazeteciler Cemiyetinde bir araya geldi. Basın mensupları İsrail'in bu tutumunu makinelerini yere bırakarak protesto etti. Burada bir açıklama yapan Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, "hem sahada çalışan arkadaşlarımızla bayramlaşmak hem de İsrail'in Türk basın çalışanlarına yönelik şiddetini protesto etmek için burada bir araya geldik." dedi.

Başkan Tuncel açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Çok zor bir pandemi döneminden geçerken bir yandan ekonomik sıkıntılar bir yandan da bölgemiz ateş çemberi, Ortadoğu kan gölü. Maalesef etrafımızdaki gelişmeler hiç iç açıcı değil. İsrail'in Filistin'de yaptığı insanlık suçu işlemler artarak devam ediyor. Bugün buraya gelmemizin en önemli sebeplerinden biri İsrail'in Filistin'deki saldırılarında son günlerde medya kuruluşlarına yönelik saldırılarını sistematik planyarak işlediğini görüyoruz. Medya susturulmak isteniyor. İsrail işlediği devlet terörünü dünyadan gizlemek için basın kuruluşlarına baskı yapmaya çalışıyor. Özellikle de Türkiye'den gelen basın kuruluşlarına yaptırım uygulayarak, sindirerek Filistin'deki zulmü gölgelemek, dünyaya duyurulmasını engellemek istiyor. Biz bugün burada İsrail’i protesto ediyoruz. Oradaki basın kuruluşlarına destek oluyoruz. Medya günümüzün gelişen, değişen teknoloji ortamında hiçbir şey gizli kalamaz. Filistin'de yapılanlarda hiçbir şekilde gizlenemez. Başta kendi meslektaşlarımız olmak üzere, Uluslararası medya kuruluşlarına yapılan yıldırma politikalarını reddediyoruz, İsrail'i bu şiddete bir an önce son vermeye çağırıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BURDUR’DA, GAZETECİLER, İSRAİL'İ, PROTESTO, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı