Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 08:48
 
BURDUR'A 90 MİLYONLUK YATIRIM
Çöpten gelir elde etme ve sıfır atık amacı ile başlamış olan proje için Burdur'da 90 Milyon TL'lik yatırım yapıldı.
Gündem Haberi
BURDUR'A 90 MİLYONLUK YATIRIM

ÇÖPTEN GELİR ELDE EDİLECEK:

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, İl Başkanı Volkan Mengi, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık ve AK Partili Belediye Başkanları Aynı Zamanda BURDUR BELEDİYELER BİRLİĞİ ENCÜMENLERİ Olarak İncelemede Bulundular.Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal,Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş,Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu,Ağlasun Belediye Başkanı Ali Ulusoy,Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Settaş,Kemer Belediye Başkanı İsmail Özay BURDUR BELEDİYELER BİRLİĞi tarafından yapımı devam eden Katı Atık Bertaraf Tesisinde incelemelerde bulundular.

“KATI ATIK BERTARAF TESİSLERİ AK PARTİ HÜKÜMETLERİNİN ÇEVRECİ PROJESİDİR”

AK Parti Hükümetlerinin Burdur’da kazandırdığı Katı Atık Bertaraf tesisi hakkında Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “İl Başkanımız ve Belediye Başkanlarımızla birlikte AK Parti Hükümetlerimizin Burdur’umuza kazandırdığı Katı Atık Bertaraf tesisinde incelemede bulunduk. Belediyelerimizle Belediyeler Birliğimizin yapmış olduğu yatırımlara katkı sunmaya devam ediyoruz. Bu Tesis İçin Zamanının Çevre ve Orman Bakanlığınca Türkiye’de 5 İl Katı Atık Bertaraf Tesisi İçin Pilot Seçilmişti Bu Şehirlerden Birisi ise İlimiz Burdur Olmuştu. Katı Atık Bertaraf Tesisimiz Burdur Belediyeler Birliği AK Partili Belediye döneminde ilk kuruluşta Bakanlığımızca 3.856.000 TL ödenekle başlanılmıştı. Şehirlere Katı Atık Bertaraf Tesisleri kurulması AK Parti Hükümetlerimizin çevreci icraatıdır. Burdur Belediyeler Birliği tarafından AK Parti Hükümetlerimizin uyguladığı YAP İŞLEK DEVRET Modeli ile 29 yıllığına işletmeye açılmıştır. Şuanda 34 istihdam sağlamakta İleride bu sayıda artışlar olacaktır. Katı Atık Bertaraf Tesisine yaklaşık 90 Milyon TL’lik yatırım yapılmıştır. Enerji üretimi ile ekonomiye büyük katkı sağlayan Katı Atık Bertaraf tesisinde biyogaz tesisi, tıbbı atık, evsel atık- yaş fermantasyon tesisi, mekanik ayrıştırma tesisi kurulmuş ve köylümüze sıvı gübre kullanma imkanı sağlanmıştır. Önümüzdeki yıllarda sera kurulması ve gübre paketleme tesisleri kurulacaktır. Tam kapasite üretime geçildiğinde çöpten gelen gelirin 29’u belediyeler birliğine gelir olarak aktarılacaktır. Burdur’umuza Hayırlı olsun.” Açıklamasında bulundular.

 

 

“BELEDİYELERİMİZ BİRLİĞİMİZE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR”

 

Katı atık bertaraf tesisinin AK Partili Belediyeler Birliği döneminde başladığını belirten İl Başkanı Volkan Mengi “Burdur’umuzda Sebahattin Akkaya Başkanımız döneminde çalışmaları başlayan ve hükümetimiz tarafından katkı sağlanan Katı Atık Bertaraf Tesisinde Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımızla birlikte ziyarette bulunduk. Bazen Muhalefetteki Rakiplerimizin Yüzü Kızarmadan Burdur’a Ne Yaptınız ki Deyip Gidip Bu Tesislerde Yüzü Kızarmadan Gezdiklerini Görmekteyiz. CHP’nin Gündeminde Ne Katı Atıp Bertaraf Tesisi Var, ne de Yap İşlet Devret Modeli Var, onların Gündeminde Milletin Hayrına olan İşler olmaz, olmamıştır da. Yaklaşık 90 MİLYON TL’lik yatırım yapılan Katı Atık Bertaraf tesisi Burdur’umuza hayırlı olsun. Burdur’umuz için katkı sunmaya devam edeceğiz.” Dedi. AK PARTİ HEYETİNDEN KATI ATIK BERTARAF TESİSİNE İNCELEME TURU AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, İl Başkanı Volkan Mengi, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık ve AK Partili Belediye Başkanları Burdur Belediyeler Birliği tarafından yapımı devam eden Katı Atık Bertaraf Tesisinde incelemelerde bulundular.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BURDUR'A, 90, MİLYONLUK, YATIRIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı