Yazı Detayı
09 Kasım 2016 - Çarşamba 08:36
 
Suç Duyurusunda Bulunuyorum…
Ahmet Yaşar Zengin
ahmetyasarzengin61@gmail.com
 
 

15 Temmuz Akşamı,  FETÖ’nun organizasyonu ile bir araya gelen darbeci gurupların verdiği maddi ve manevi zararların karşısında Batı, açıklama yapması için gece saat 03’e kadar darbecilerin muvaffak olmasını bekledi.

 

Gece saat 03’e kadar ülkemizin güneyinde DAIŞ, PYD, YPG ve PKK terör örgütleri bekledi. Amerika’nın 03’de Türkiye’de iyiler kaybetti ifadesinden sonra DAIŞ, PYD, YPG ve PKK terör örgütleri sınırlarımızdan uzaklaştı… Yani 15 Temmuz akşamı darbeye teşebbüs, ülkemizi işgal ettirme operasyonu idi…  

 

Darbeden bir ay geçmesine rağmen Batı, darbecilerin aleyhinde hiç bir tepki göstermedi… FETÖ’nun darbe girişiminde Batı, demokrasiyi “alzheimer” hastaları gibi çok kolay unuttu…

 

Devlet Bahçeli’nin dışında, “alzheimer” hastalığına yakalanan FETÖ’nun yardımıyla başbakanlık, cumhurbaşkanlık veya ülkenin bölünmesini bekleyen, 02 den sonra açıklama yapan bazı siyasetçileri de unutmak mümkün değildir… 

 

Batı, 15 Temmuz akşamı darbecilere göstermediği tepkiyi, HDP’liler tutuklanınca ilk dakikadan itibaren rahatsızlığını beyan etti. Hatta Batı’nın, Ankara’daki elçileri ile toplantı yaptı ve HDP milletvekillerinin tutuklanması konusunda tepki gösterdi…  

 

HDP âşıklısı Batı’nın görmek istemediği, HDP’lilerin PKK terör örgütünü nasıl desteklediğini bir defa daha hatırlatalım…

1.Ankara saldırısını gerçekleştirdiğini belirtilen Abdulbaki Sömer için Van`da taziye çadırı kuruldu. Bombacının cenazesini HDP ve DBP`li vekiller kaldırdı.”

2.“HDP Van milletvekilleri Tuğba Hezer terörist Abdulbaki Sömer`in taziyesine katıldı.”

3.TBMM çatısı altındaki üç partinin imzaladığı teröre karşı ortak tavır bildirisini imzalamadı.”

4. “Yüksekova Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Hakkâri Milletvekili Abdullah Zeydan`ın, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütü PKK`ya yönelik başlattığı hava saldırılarına ilişkin, 26 Temmuz`da yapılan protesto yürüyüşünde söylediği, "PKK`nın öyle bir gücü var ki sizi tükürüğüyle boğar.”

5.“Selahattin Demirtaş, PKK`lı teröristlerin cenazesine katılmayan HDP`li milletvekilleri hakkında soruşturma açılacağını söyledi.”

6.“HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Almanya`nın Frankfurt`daki Fraport Arena`da düzenlenen "Dayanışma Gecesi`nde "Selahattin Demirtaş`ı Almanya`da PKK`lılar korudu.”

7.Demirtaş, hendek siyayesitine destek verdi.

8.Demirtaş, Kobani olayları ile halkı sokağa döktü 50 civarında insanın ölümüne neden oldu.

9.HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, 19 Temmuz`da Suruç`ta katıldığı programda, "Sırtımızı YPJ`ye, YPG`ye ve PYD`ye yaslıyoruz, bunu söylemekten ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz"

10.“Demirtaş, İzmir, İstanbul çok uzak değildir”, diyerek devleti tehdit etmiştir.

11.Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi`ndeki illerde çatışmalarda şehit olan güvenlik güçleri için "etkisiz hale getirildiler" mesajını paylaşan bazı HDP`liler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin halkın huzur ve güvenliği için PKK`ya yaptığı operasyonları da "devlet terörü" olarak nitelendirdi.

12.HDP Muş Milletvekili Burcu Çelik Özkan ise 8 Haziran günü Muş`ta partisince düzenlenen seçim kutlamasında, köy korucularını hedef alarak söylediği "Bu memleketten defolup gideceksiniz. Bize uzattığınız o keleşi (kalaşnikof silahı) size çevirmesini çok iyi biliriz"

13.HDP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, 1 Haziran`da CNN Türk televizyonundan katıldığı canlı yayında, PKK`nın terör örgütü olmadığını savunarak, "Özellikle şunu belirtmek isterim. PKK bir terör örgütü değildir. Bahçeli`nin bunu artık bilmesi gerekiyor"

14.HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, 13 Ağustos`ta "Silopi gerçekleri" başlığıyla yayımladığı Twitter mesajlarında, "Devletin operasyonlarının asayiş ve halkın güvenliğiyle hiçbir ilgisi yoktur.

15.HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk de 7 Ağustos`ta yayımladığı Twitter mesajında, Silopi`de PKK`ya yönelik operasyonları "devlet terörü" olarak niteledi. Öztürk, "Silopi`deki devlet terörünü lanetle kınıyorum. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum" ifadesine yer verdi

16.HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan da Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütü PKK`ya yönelik başlattığı hava saldırılarına ilişkin, 26 Temmuz`da Yüksekova`da yapılan protesto yürüyüşünde söylediği, "PKK, Türkiye`yi ve Ortadoğu`yu güller bahçesine çevirmek için ortaya çıkmış barış ve halk hareketidir.

17.Meclis'te kavga çıkaran HDP'liler dokunulmazlık görüşmelerini her türlü provokasyona rağmen iptal ettiremeyince Anayasa Komisyonu'nu terk etti. HDP'li vekiller, dağdaki teröristlerin söyledikleri marşı söyleyerek salondan ayrıldılar. (Haber 365)

 

HDP’liler tutuklanınca “alzheimer” hastalığından kurtulan Batı, bakalım ne dedi:

 1. Almanya Devlet Bakanı Böhmer, resmi temaslarda bulunmak üzere daha önce geldiği Ankara'da beraberindeki heyetle birlikte HDP'nin Meclis grubunu ziyaret etti. Böhmer, HDP'li Hişyar Özsoy'a “özellikle şu anki zor durumunuza ilişkin birtakım bilgiler almayı umut ediyorum. Zira HDP milletvekillerinin bazılarının gözaltına alındığını duymuş bulunmaktayız. Sizinle bu konu hakkında görüşmek de istiyoruz.”

 

 1. Birleşmiş Milletler insan hakları ofisi, “15 Temmuz darbe girişiminden bu yana Türkiye'de 110 binden fazla kişinin gözaltına alınması veya görevden uzaklaştırılması ile bugün HDP'li milletvekillerine yönelik gözaltı ve tutuklamaların "kabul edilebilirin ötesine geçiyor”

 

 1. Birleşmiş Milletler insan hakları sözcüsü Ravina Shamdasani, Cenevre'de yaptığı bir basın toplantısında, “darbe girişiminin ardından olağanüstü hâlin ilan edilmesi çerçevesinde uluslararası sözleşmelerin bazı maddeleri askıya alındı”

 

 1. Shamdasani, "Ancak yetkililerin attıkları adımların kabul edilebilirin ötesine geçmiş olabileceğinden endişe duyuyoruz"

 

 1. Mogherini mesajında, "HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve diğer HDP milletvekillerinin gözaltına alınması nedeniyle son derece endişeliyim. Yetkililerle irtibat halindeyiz ve Ankara'daki AB büyükelçileriyle konuştuk" (habertürk)

 

 1. Türkiye’ye yönelik eleştirilere Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck da katıldı. Der Spiegel’e konuşan Alman Cumhurbaşkanı, “Türkiye’de yaşananlar beni şaşırtıyor” “Darbe girişiminin basın özgürlüğünün pratikte kaldırılması için kullanılması, yargının enstrüman olarak görülmesi ve Cumhurbaşkanı tarafından idam cezasının yeniden getirilmesi çabalarının, demokratik hukuk devletinin temel değerlerinin devre dışı bırakıldığı anlamına geleceğine işaret eden Gauck, Türkiye’deki gelişmeleri, ”Avrupalıların yanıtsız bırakamayacağı bir tırmanış” Gauck, “Türkiye ile iş birliğinin eleştiri yapılmayacağı anlamına gelmez..”

ABD Büyükelçiliği'nin tweet'inde şöyle denildi:

 1. "Türk hükümetinin HDP liderlerini ve diğer mv’leri tutuklayıp, internete erişimi engellemesi dost & müttefik olarak bizi derinden rahatsız etti."

 

ABD Dışişleri Bakanlığı,

 

 1.  “HDP’li milletvekillerinin gözaltına alınması ve bir kısmının tutuklanmasıyla ilgili olarak ’derin bir kaygı’ duyulduk.”

 

 1. HDP’ye yönelik operasyonu değerlendiren ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü John Kirby, “ABD, Türk hükümetinin Meclis’in HDP eş genel başkanları da dahil olmak üzere muhalif üyelerine yönelik operasyonu ve internet üzerindeki kısıtlamaları karşısında derin bir kaygı duyuyoruz”

 

Anlaşılan dost görünen düşmanlar, resmen savaş açtı bize… Batı, içeride FETÖ ve HDP ile dışarda ise DAIŞ, PYD, YPG  ve PKK terör örgütleri ile Türkiye’yi; Irak, Suriye veya Libya gibi işgal etmek istiyor…i

 Gerçi Batı, görevini yapıyor. Ben de görevimi yapmak istiyorum.

 1. PKK’yi desteklediğini uygulamalar ile ortaya koyan HDP milletvekilleri hakkında, suç duyurusunda bulunuyorum…
 2. 246 şehidin ve 1536 kişinin yaralanmasına ve ülkeyi savaş alanına çeviren  FETÖ  hakkında, suç duyurusunda bulunuyorum…
 3. Dini istismar edip, saf ve temiz Anadolu insanını kandırıp sefalete sürükledikten sonra Batı’ya kaçıp refah içinde yaşayan FETÖ’nun kurmayları hakkında, suç duyurusunda bulunuyorum…

 

Yer, zaman ve mekân önemli değildir. Eli kalem tutan aydınların her platformda devlete ihanet eden terör ve teröristler hakkında suç duyurusunda bulunmalıdır. Çünkü devlet güçlü değilse ibadet edemeyiz. Devler güçlü değilse ekonomimiz zayıf olur. Devlet güçlü değilse evimiz barkımız olmaz. Devlet güçlü değilse Irak ve Suriye gibi oluruz… Selam ve saygılarımla… 

 
Etiketler: Suç, Duyurusunda, Bulunuyorum…,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
12 Şubat 2020
Boğaziçi aşireti ve Bugünkü Bürokratlar
08 Şubat 2020
Üçüncü Hava Limanını Kapatalım (!)
17 Ocak 2020
Arap Baharı Yazı Dizisi (3)
13 Ocak 2020
Arap Baharı Yazı Dizisi (2)
11 Ocak 2020
Tunus Arap Baharı
07 Ocak 2020
ABD öldürdüğü İçin Sevinemedim… Neden?
04 Ocak 2020
Algı Üretenlere Kızmayın, Belgeler ile Olumsuz Algıyı Çürütün
01 Ocak 2020
Sinan Aygün ve Mansur Yavaş Tartışması
30 Aralık 2019
Tank Palet Fabrikasını Doğru Anlayalım!..
27 Aralık 2019
Kanal İstanbul ve Batı
04 Aralık 2019
Kanal İstanbul ve CHP’ye Kumpas…
29 Kasım 2019
Siyasi Bürokratlar, Siyasi Liderlere Eksik Bilgi Veriyor…
14 Ekim 2019
YPG, PKK, DAEŞ ve Siyasal Meşruiyet
16 Eylül 2019
Saray, 'Aba Altından Sopayı Gösterdi'
22 Ağustos 2019
Terör Faaliyetleri Karşısında Demokrasi mi?
10 Temmuz 2019
AK Parti, Kan Kaybetti… Neden?
28 Mayıs 2019
Kushner’in Ekibinde, Türkiye’den Hangi İsimler Yer Alıyor?
18 Mayıs 2019
Reis Dönemini Bitirmek mi?
12 Nisan 2019
Her İki Başkan Adayı, Benim Gönlümde Meşru Başkan Olmayacak…
20 Mart 2019
AK Parti, Sizin Eseriniz Değil Midir?
11 Mart 2019
HDP, Kürt Vatandaşlarımızı Temsil Etmek İstemiyor…
18 Şubat 2019
AK Partinin Medyası Yoktur…
10 Şubat 2019
“Evangelist” ve “Evangelistler”
04 Şubat 2019
Allah, Siyasi Liderlere Sabır Versin…
17 Aralık 2018
AK Partinin Bürokrat Tipi Yerel Yöneticileri
20 Ekim 2018
ABD, CEMAL KAŞIKÇI’YI ÖLDÜRTMÜŞ OLABİLİR Mİ?
09 Ekim 2018
Moskova, Pekin, Ankara ve Tahran Hattı
26 Temmuz 2018
Sayın Milli Eğitim Bakanına;
18 Temmuz 2018
Gezi Olayları, Irak, Bölgesel ve Küresel Dinamikler
27 Haziran 2018
Hoş Geldin Yeni Sistem, Hedefimiz 2071
01 Haziran 2018
DOLAR, NEDEN AMERİKA'NIN PARASI DEĞİLDİR
14 Şubat 2018
Allah'ı Memnun Et, Gerisine Karışma Evladım!
06 Şubat 2018
15 Temmuzdan Sonra Türkiye'nin Ordusunda Komutan Kalmadı (!)
16 Ocak 2018
Araplar, Bizi Arkadan Vurdu…
25 Aralık 2017
Amerika’nın Hegemonya Krizi ve Karşı Hegemonya
20 Aralık 2017
İstanbul’a Sahip Çıkmak ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Barışçıl Kararları
09 Aralık 2017
ABD'nin Kudüs Konusundaki Kararını Kınıyorum
08 Kasım 2017
Dalkavuğun Lidere Baskısı
23 Ekim 2017
İsrail ve ABD’nin Tuzağı, Tuzağı Göremeyen Barzani…
09 Ekim 2017
Dünya, Yeniden Şekilleniyor veya Amerika, Kalp Krizi Geçiriyor…
05 Ekim 2017
Bireysel Özgürlükler
03 Ekim 2017
İnsan Sevdiğine Küser
07 Ağustos 2017
Batı ve Batı Hayranı Boğaziçi aşireti
26 Temmuz 2017
Neden CHP?
16 Temmuz 2017
Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Küçük Esnaflar
12 Temmuz 2017
Adalet Yürüyüşünün Amacı; Terör Örgütlerini Barışçı, Hükümeti Kavgacı Göstermek…
03 Temmuz 2017
Ortadoğu’da ABD’nin Ne İşi Vardır?
24 Nisan 2017
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve CHP
10 Nisan 2017
Okuma Yazma Bilmeyen Dışişleri Bakanı
05 Nisan 2017
Faşist Liderlerin Demokrasi Mazereti (!)
10 Mart 2017
Sayın Başbakanım ve Cumhurbaşkanım,
20 Şubat 2017
Referanduma Bir Adım Kala - 3
11 Şubat 2017
Referanduma Bir Adım Kala – (2)
27 Ocak 2017
Referanduma Bir Adım Kala – (1)
16 Ocak 2017
Galü Beladan Başlama ve Anayasa Değişikliği Teklifi
07 Ocak 2017
Batı’nın Derdi DAEŞ Değildir!
24 Aralık 2016
Birinci Dünya Savaşında Rusya Kışkırtıldı, Osmanlı Savaşa İtildi
07 Aralık 2016
Toplumda İnfial Yaratmak İsteyen Bazı Bürokratlar…
20 Kasım 2016
Donald Trump ve Derin Güçler…
03 Kasım 2016
Başkanlık Hükümeti
19 Ekim 2016
"İnce Eleyip Sık Dokumak"
03 Ekim 2016
Birlik ve Güç
22 Ağustos 2016
Amerika, Gülen’i Verir Ama…
20 Ağustos 2016
“HER ŞERDE BİR HAYIR VARDIR”
30 Temmuz 2016
Devlet “Kılı Kırk Yaran Bir Hassasiyet” Göstermelidir…
17 Temmuz 2016
Cumhurbaşkanı Benimdir!.. Devlet Benimdir!..
23 Haziran 2016
DAMAT FERİT PAŞA – SELADDİN DEMİRTAŞ
07 Mayıs 2016
Turgut Özal, Hilmi Özkök ve Ahmet Davutoğlu
19 Nisan 2016
Terörü, Destekleyenler de BEDEL Ödemelidir!
Haber Yazılımı