Yazı Detayı
03 Kasım 2018 - Cumartesi 10:36
 
NERDE KALMIŞTIK
Kadir Çelik
kadircelikflp@gmail.com
 
 

       Merhaba sevgili dostlar….

Yaklaşık 4 yıl aradan sonra Ayrıntı’da tekrar gazetecilik hayatına kaldığım yerden devam ediyorum.

 

Neden Ayrıntı?

Çünkü yazılarıma, haberlerime müdahale edilmeceğine inandığım tek adres Ayrıntı. Korkmadan, yılmadan gerçeklerin 6 yıldır olduğu gibi bundan sonra da yazılacağı tek mecra Ayrıntı. Sadece Burdur’da değil bölgede söz sahibi olan ve bölgesel yayın yapan tek yayın organı Ayrıntı. Bizde sesimizi daha geniş kitlelere duyurmak için bugün buradayız. Daha önce kendi yayın organım ve çalıştığım gazetelerde olduğu gibi yine aynı doğrultuda, aynı çizgide Ayrıntı’da yazmaya devam edeceğim.

 

Sizlerden ayrı kalan ve devlet hizmetinde geçen 4 yıla hiç alışamadım dostlar.

 Çünkü Gazetecilik bizim aşkımız, ülkümüz olmuş. Yanlışı göre göre susmak, konuşmak istesen de konuşamamak gerçek Gazetecinin içini acıtır. Çok şükür o günler geride kaldı, anladım ki memurluk Gazetecinin intiharıymış. Buda benim için en büyük tecrübe oldu. Bundan sonrada gerek Burdur’un gerekse bölgemizin sesi soluğu olmaya, yazılamayanı yazmaya devam edeceğiz. Kırıp dökmeden ama yanlışa yanlış, doğruya da doğru diyerek hiçbir gücün önünde eğilmeden ilkeli bir şekilde Gazetecilik hayatımız devam edecek. Gazetecinin parti görüşü yoktur, vasıflarına göre insanları ayıran bir bakış açısı da yoktur. Gazeteci için sizlerin toplumsal algısı ile sadece doğru yada yanlış vardır. Doğruya doğru, yanlışa da yanlış demeye devam edeceğim. Sizlerden gelen her türlü bilgi ve belge ilkelerimiz doğrultusunda bundan önce olduğu gibi işlenmeye devam edecek. Bizim için kimin ne söylediğinin bir önemi yoktur. Önemli olan sizlerin bakış açısı ve bizde ne gördüğünüzdür.

Hani der ya Neyzen Tevfik ‘Hayat üç buçukla dört arasındadır; Ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın’ bizde dört dörtlük yaşamaya geldik hayatı, üç buçuk atmadan.

 

Bir dahaki yazımda en kısa zaman da görüşmek üzere sevgiyle kalın, dostça kalın, hoşça kalın dostlar….

 

        

 

 
Etiketler: NERDE, KALMIŞTIK,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı