Yazı Detayı
31 Ağustos 2020 - Pazartesi 16:32
 
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ VE BUNLARIN DESTEKLEYİCİLERİ
Tacettin AKBAŞ
taceddinakbas@gmail.com
 
 

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ VE BUNLARIN DESTEKLEYİCİLERİ

Bilindiği gibi, halkının ve yöneticilerinin yüzde 99’u Müslüman ve her karış toprağı şehid kanlarıyla sulanmış olan bir ülke ile; yöneticilerinin ve halkının yüzde 99,9’u gayrimüslim olan bir ülke,  kıta sahanlığı ve doğalgaz arayıp arayamama konusunda tehlikeli ve oldukça riskli bir sürtüşme yaşıyor! Çünkü bu sürtüşmenin, tartışmanın veya dalaşmanın uçaklar arası it dalaşına, hattâ iki ülke arasında bir meydan ya da deniz savaşına dönüşme bile ihtimali var… Ancak, halklarının veya vatandaşlarının durumlarını bilmiyorum, fakat yöneticilerinin tamamının Müslüman olduğu bilinen veya umulan ya da öyle olması lâzım gelen Birleşik Arap Emirlikleri, her halûkârda Müslüman bir ülkenin (Türkiye’nin ve benzer ülkelerin) yanında yer alması gerekirken; maalesef ki maalesef gayrimüslimlerin, Müslüman olmayan ülkelerin, Yunanistan ve müttefiklerinin yanında yer alıyor! 

KİŞİ (BU DÜNYADA DA, ÖTE DÜNYADA DA) SEVDİĞİYLE BERABERDİR BERABER OLACAKTIR

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) “Kişi sevdiğiyle beraberdir-beraber olacaktır…” buyuruyor. Ve sevgili Peygamberimiz de yüzde yüz doğru söylediğine-söyleyeceğine göre, insanlar sevdikleriyle bu dünya da beraber oldukları gibi, öte dünyada da beraber olacaklar. Yine Efendimizin bildirdiğine göre, bir Müslüman ne kadar günâhkâr olursa olsun, cezasını çektikten sonra mutlaka Cennete girecek ve ebedî orada kalacaktır. Yani hiçbir Müslüman Cehennem de ebedî olarak kalmayacaktır. Ancak, hiçbir gayrimüslim de Cennet yüzü görmeyecektir! Hal böyle olunca, gayrimüslimlerin yol ya da dava arkadaşları da kendileriyle birlikte olacak demektir!

Times Gazetesinin haberine göre, Yunanistan ve Birleşik Arap Emirliklerinin (BAE), Türk Araştırma Gemisi Oruç Reis’in bulunduğu Girit Adası yakınlarında askerî tatbikata başladığı ve böylelikle Abudabi’nin Doğu Akderiz de Ankara Lunanasan arasında yaşanan gelirimde Atina’nın yanında yer aldı ve aylaya da devam ediyor….

DOSTLARINIZLA BİN YAŞAYIN EMİ(!!!)

MÜSLÜMAN TÜRKİYE’NİN… YANINDA

YER ALMAYIP….. GAYRİMÜSLİMLERİN

YANINDA YER ALAN BİR(LEŞ(İŞX ARAP

EMİRLİKLERİ-BENZER ARAP ÜLKELERİ!

DÜŞMANLARIN… TAŞ ATTIĞI ESNA DA

DOSTLARIN ATTIĞI GÜL DE TAŞ YERİNE

GEÇER VE İNSANI OLDUKÇA YARALAR!

EN AZINDAN HZ. İBRAHİM’İN ATEŞİNİ

SÖNDÜRMEYE GİDEN KARINCA KADAR

DUYARLI îMANLI VEYA VİCDANLI OLUN

EMİ BİR(LEŞ)İKX ARAP EMİRLERİ.. YA DA

ARAP ÜLKELERİNİN HÂİN YÖNETİCELERİ

Her neyse böyle yönetim kafalı ve uysal koyun yapılı güya Müslüman sözde özgür, uygulama da esir ya da emir kulu ve azatsız köle olan ülkelerin yöneticilerini! Sizlere ve güya inançlı îmanlı tebâlarınıza, halklarınıza veya yurttaşlarınıza söylenecek çok söz ve yapılacak hakaret var! Ancak, bunlara ne benim terbiyem ve inancım-îmanım, ne köşem, ne de yayın sitem buna müsait!.. O nedenle ben bu netâmeli konuyu buruda kapatıyor, herkese ‘inançlı-îmanlı ve dirâyetli, ferâsetli ve basîretli’ saygılar sunuyorum.

DOSTLUK GÜL OLMAKTIR,

YAPRAĞI İLE DE, DİKENİ İLE DE

Şemsi Tebrîzî

GERÇEK DOSTLAR TIPKI BİR MUMA

BENZERLER..! KENDİLERİNİ… ERİTİP

BİTİRME… PAHASINA DOSTLARINI

AYDINLATMAYA… ÇALIŞIRLAR…

Taceddin Akbaş

 
Etiketler: BİRLEŞİK, ARAP, EMİRLİKLERİ, VE, BUNLARIN, DESTEKLEYİCİLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı