Haber Detayı
18 Mayıs 2016 - Çarşamba 10:20
 
YERLİ ROBİN HOOD, DÜNYA EVİNE GİRDİ
KEPEZ'DE YERLİ ROBİN HOOD, MASAL GİBİ DÜĞÜNLE DÜNYA EVİNE GİRDİ
Gündem Haberi
YERLİ ROBİN HOOD, DÜNYA EVİNE GİRDİ

Sosyal medyada oluşturduğu 'Sosyal Sorumluluk Gönüllüleri' projesiyle zenginlerden aldığı yardımları, maddi durumu yetersiz ailelere ulaştıran ve 'Yerli Robin Hood' olarak bilinen Doğan Elden, dünya evine girdi.

Ankara'da 3 yaşındayken cami avlusuna bırakılan, ardından çocuk yuvasında büyüyen 36 yaşındaki Doğan Elden, kendini maddi durumu yetersiz ve engelli çocukları bulunan ailelere adadı. 18 yaşına kadar yuvada kalan ve ayrıldıktan sonra sıkıntılı günler geçiren, bir süre sokakta yaşamak zorunda kalan Elden, bir çiftlikte iş bularak çalışmaya başladı. Anadolu Üniversitesi'nden mezun olan Elden, Antalya'ya yerleşti. Yaşadığı zorluklara rağmen hayata pozitif bakabilen Elden, 6 kitap yazdı. Hayatı yaşayarak öğrenen Elden, kendisi gibi başkalarının yokluk çekmemesi için sosyal medyada oluşturduğu 'Sosyal Sorumluluk Projesi Gönüllüleri' projesiyle işadamlarından aldığı yardımları maddi durumu yetersiz ailelere ulaştırdı.

ROBİN HOOD'LA ÖZDEŞLEŞTİ

Elden, kısa sürede zenginden alıp fakire vermesiyle ünlü Robin Hood'la özdeşleşti. Yaklaşık bir yıl önce çekilen kura ile Tokat Gümrük Ticaret Müdürlüğü'ne memur olarak atanan Elden, 8 ay önce nişanlandığı 25 yaşındaki Özlem Ergen ile kısa süre önce hayatını birleştirdi. Genç çift, Kepez Varsak Parkta düzenlenen düğün töreniyle mutluluklarını sevdikleriyle paylaştı.

"EVLENSEM DE, YARDIMLARIM DEVAM EDECEK"

Bugüne kadar ailesi olmayan ve biricik hayat arkadaşı Özlem Elden ile dünya evine girmenin mutluluğunu yaşayan Doğan Elden, "Zorluklar karşısında hiçbir zaman yılmadım ve isyan etmedim. Hayata hep pozitif baktım. Bu kadar acıdan sonra hayatım değişmeye başladı. Hayata tek başıma direndim. Kötü bir insan da olabilirdim ama ben bir meslek sahibi olup, dardaki insanların yardımına koştum. Kimse benim çektiğim acıları çekmesin diye elimden geldiğince mücadele ettim. Bugün hayatımın en anlamlı günlerinden birini yaşıyorum. Ailem olmadığı için buruk bir mutluluk yaşıyorum. Eşimin ailesi artık benim ailem oldu. Bundan sonra yardıma muhtaç kişilere eşimle birlikte yardımlarımı ulaştırmaya devam edeceğim" diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: YERLİ, ROBİN, HOOD,, DÜNYA, EVİNE, GİRDİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
YERLİ ROBİN HOOD, DÜNYA EVİNE GİRDİ
YERLİ ROBİN HOOD, DÜNYA EVİNE GİRDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı