Haber Detayı
29 Şubat 2016 - Pazartesi 09:19
 
YENİ BAŞKAN ÖZ OLDU
ANTALYA SEMT PAZARCILAR ODASININ YENİ BAŞKANI İSMAİL ÖZ OLDU
Gündem Haberi
YENİ BAŞKAN ÖZ OLDU

Antalya Semt Pazarcılar Odası’nın yönetim kurulu üyelerinden 11 kişinin istifa etmesi sonrası Olağan Genel Kurul’a gidildi. 3 sandıkta gerçekleştirilen seçimde 2 bin 36 kişi oy kullandı. Kullanılan oyların 14'ü geçersiz olurken, adaylardan İsmail Öz 775 oy alarak odanın yeni başkanı oldu. Diğer adaylar Cihan Karataş 434, Yaşar Kılıç 29, Yusuf Öztürk 545, Muzaffer Şakar 239 oy aldı.

Antalya Şoförler Odası’nın düğün salonunda sabah erken saatlerde başlayan seçim heyecanı zaman zaman gergin anların yaşanmasına neden oldu. Polis ekipleri salon içerisinde ve dışarısında geniş güvenlik önlemleri aldı. Üyeler oy kullanma salonuna üstleri arandıktan sonra alındı. Yapılan divan toplantısı sonrası dışarı çıkarılan üyeler gruplar halinde içeri alınarak oy kullanma işlemleri başladı. Yaşanan yoğunluktan dolayı kadınlara ve yaşlı üyelere öncelik tanındı. Saat 11.00’de başlayan oy verme işlemleri 17.00’de son buldu.

Türkiye Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Federasyonu (TÜSPAF) Başkanı Ali Karaca, seçim öncesi yapılan divan kurulu toplantısında üyelere ve başkan adaylarına seslenerek, Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulundu. Pazarcı esnafının zor şartlar altında hayat sürdüğünü aktaran Karaca, “Bizler pazarcı esnafları olarak az şükreden, çok kazanan insanlar değiliz. Biz az kazanarak çok şükreden insanlarız. Bugün pazarcılık peygamber mesleğidir. O günden bu güne kadar ayakta duran tek meslektir. Cadde ve sokak araları AVM ve marketler ile doldu. Hiçbir şey bu pazarcı geleneğini yok etmedi. Kimse de yok edemez. Pazarcılık kutsal bir meslektir. Eğer pazarcı esnafı olmazsa bu rekabetçi ortam ortadan kalkar, marketler tüketiciyi yok eder” diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: YENİ, BAŞKAN, ÖZ, OLDU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
YENİ BAŞKAN ÖZ OLDU
YENİ BAŞKAN ÖZ OLDU
Yorumlar
Haber Yazılımı