Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 16:59
 
Volkan Mengi: ‘Burdur Belediyesi 750 işçi ile iş yapamıyor’
AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in açıklamalarına cevap verdi.
Gündem Haberi
Volkan Mengi: ‘Burdur Belediyesi 750 işçi ile iş yapamıyor’

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in açıklamalarına cevap verdi.

 

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi’nin yaptığı basın açıklaması;

 

 “BURDUR BELEDİYESİ 750 İŞÇİ İLE İŞ YAPAMIYOR”

Bugün Burdur Belediye Başkanı gittiği özel bir işletmede İŞKUR’dan 6 aylık geçici 60 işçi alamadığını söyleyerek devamında Ali Orkun Ercengiz:

“Bakın Bunu da söylemek zorundayım, çünkü hepiniz vergi veriyorsunuz.  Bugün sizin parkınız temizlenemiyorsa, kaldırımınız geç yapılıyorsa, yollarınız süpürülemiyorsa, bunun tüm suçlusu, sorumlusu ben değilim. İnanın elimdeki tüm imkanı seferber ediyorum. Bunu da bilmenizde fayda var.”

Diyerek şu an belediyede kadrolu ve şirket üzerinden çalışan 750 aşkın işçi ile memurları hesaba kattığımızda 1000 aşkın personelle BELEDİYE’Yİ YÖNETEMEDİĞİNİ kendi sözleriyle anlatıyor.

 

Halbuki 750 işçisi bulunan Burdur belediyesi yerine merkezde işçisi az bulunan birçok kuruma toplam 89 işçi verilerek Merkeze gerekli hassasiyet gösterilmiştir. AK Parti Hükümeti olarak İŞKUR Üzerinden Gençlik Spora, Ormana, Milli Eğitime, Üniversiteye, Özel idareye, Müftülüğe, Kültür Turizme, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüklerimize Gerekli Hassasiyeti Göstererek Merkez ilçede yeterli sayıda insanımıza yer yıl çalışmasına vesile oluyoruz.

 

Sayın Belediye Başkanı, 2018-2017-2016-2015 Yıllarında Belediyeye Verilen İŞKUR İşçilerini Seçim Boyunca Hangi Konuşmanızda Hem İŞKUR’a Hem Hükümetimize Teşekkür Ettin. Utanmadan Halkı yanıltmaya kalkma, otur Belediyenin İşçileri ile Hizmet Üretmeye çalış.

 

“İŞKUR BECERİKSİZLİĞİNİ ORTAYA SERİYOR”

İŞKUR Halkı cezalandırmıyor senin 750 işçi ile iş üretememenin beceriksizliğini, İş bilememezliğini Halka göstermiş oluyor.

 

“BORÇ EDEBİYATI BİTTİ ŞİMDİ GEÇİCİ İŞÇİ BAŞLADI”

 

Anlaşılan geçen dönem sadece Borç edebiyatı yapan ve şimdi 150 milyona yakın borçlanacağından dolayı borçlanma edebiyatını fazla anlatamayan belediye Başkanı şimdi bu dönemi de 60 geçici işçi alamadım edebiyatının arkasına saklanarak geçireceğini ve Ağustos Meclisinde söylediği gibi LAFCAMBAZLIĞI yapmaya devam edeceğini görüyoruz.

 

Geçen dönem Milleti aldattığı yapmadığı projeleri ve bu dönemde de hala hiç ses soluk çıkmadığı projelerini anlatmıyor. Anca ülkemizin üzerine ekonomik saldırıları fırsat bilip hem hükümetimize hem de Cumhurbaşkanımıza hadsizce eleştirilerde bulunuyor. Herkes kendi işine bakacak ve verdiği ama yapmadığı sözlerin ve vaatlerin takipçisi olacak çünkü ATTIP TUTMAK Burdur belediye başkanının değimiyle çok kolay. Eğer 750 işçi ile iş yapamıyorsa belediye başkanlığından hemen istifa etmelidir. Maalesef her defasında kendi icraatlarını anlatması gerekirken kendi beceriksizliğini Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize yüklenerek sanki CHP milletvekili gibi davranarak gizlemeye çalışmaktadır.

 

“ANLATMAN GEREKEN KONULARI ANLAT”

Ama gittiği yerlerde içilemeyen suya haksız yere 25 zam yaptığını ve bölgenin en yüksek şehir içi otobüs fiyatlarını, Genel başkanlarının talimatına rağmen şirketlerden hala çift maaşı neden aldığını, Belediye Kaynaklarını partisine neden harcadığını anlatmasını beklerdik.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Volkan, Mengi:, ‘Burdur, Belediyesi, 750, işçi, ile, iş, yapamıyor’,
Yorumlar
Haber Yazılımı