Haber Detayı
23 Ağustos 2014 - Cumartesi 14:27
 
VALİ KÜRKLÜ'NÜN ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
Burdur Valisi Hasan Kürklü İlçe ziyaretleri kapsamında son ziyaretlerini Bucak ve Çeltikçi ilçelerine gerçekleştirdi
Gündem Haberi
VALİ KÜRKLÜ'NÜN ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Beraberinde Garnizon Komutanı Albay Sait Koca, Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, Emniyet Müdürü İbrahim Taşlı ve diğer daire müdürleri ile birlikte ilk olarak Bucak Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Hasan Kürklü, burada Kaymakam Mehmet Akçay’dan ilçe ilgili bilgiler aldı.

Kaymakam Akçay, Bucak ilçesinin eğitim açısından güçlü bir ilçe olduğunu dile getirerek yüksek öğretim kurumları açısından 2 Lisans 2 Önlisans olmak üzere 4 yüksek öğrenim kurumunda 5457 öğrenci ve 79 Öğretim üyesi ile birlikte eğitimin devam ettiğini, ilçede ayrıca 11 lise 21 ortaokul 27 ilkokul bulunduğunu ifade etti. Akçay, Bucak ilçesinde sanayi kuruluşları bağlamında 125 fabrika ve atölye bulunduğunu 2500’ü mermerde olmak üzere 6000 işçi istihdam edildiğini,  bununla birlikte OSB’nin genişleyen 2. Etabında 33 tanesi mermerde olmak üzere 80 yeni firma kurulduğunu sözlerine ekledi. Akçay sözlerine şöyle devam etti, “ Bucak Devlet Hastanesinde 235 yatak kapasitesi bulunduğunu, 40’ı aşan uzmanımız ve diğer ünitelerimizle bölgeye hitap eden bir konumdayız. Orman varlığı olarak da önemli konumdayız, 140 bin hektar orman varlığımız var ve ilçemizin % 69’u ormanlarla kaplı durumda.”

Akçay, devam eden ve yeni bitirilen yatırımlar konusunda da önemli açıklamalar yaptı. 150 yataklı devlet hastanesinin 38 milyon TL civarında bir bedelle şubat ayında ihale edildiğini ve çalışmaların başladığını, Bucak Gençlik Merkezi’nin Ekim 2012’de ihale edildiğini ve bitme aşamasında olduğunu, Çamlık Göleti’nin inşaatının devam ettiğini, 500 kişilik Yüksek Öğrenim Yurdu yapımının programa alındığını, Tarım Müdürlüğü Hizmet Binası’nın proje aşamasında olduğunu, Sosyal Hizmet Merkezi ve Aile Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü’nün açılışa hazır olduğunu, 24 derslikli Endüstri Meslek Lisesi’nin yeni öğretim sezonuna yetişeceğini, Oğuzhan Orta Okulu inşaatının devam ettiğini, Hayırsever Hüseyin Türker tarafından yapılan ortaokulun da yine yeni öğretim sezonuna yetişeceğini, Bucak Anadolu Lisesi’nin programa alındığını söyledi. İlçede en önemli yatırımlardan birinin okulların alt yapı çalışmaları olduğunu kaydeden Akçay okulların deprem güçlendirilmeleri ve tadilatlarının da peyder pey yapıldığını aktardı. İlçenin ihtiyaçları konusunda bilgiler de aktaran Akçay emniyet sorumluluk alanının arttığını ve personel noktasında takviye emniyet personeline ihtiyaç duyulduğunu, Isparta-Antalya Karayolu’nda Karacaören girişinde bir Bölge Trafik istasyonuna ihtiyaç olduğunu, Burdur Antalya Karayolu Bucak Kent Ormanı çıkışında kazalara karşı önlem çalışmalarının yapılması gerektiğini ifade etti.

Vali Hasan Kürklü Kaymakamlık temaslarının ardından Bucak Belediyesini ziyaret etti. Vali Kürklü Başkan Süleyman Mutlu ile bir araya gelerek ilçede yapılan yatırımlar hakkında bilgi aldı. Mutlu İller Bankası desteği ile yapılan Kapalı Pazar Yeri inşaatını aralık ayında bitireceklerini, ayrıca Bucak’ın en önemli sorunlarından bir tanesi olan Arıtma Tesisi problemini de bitirdiklerini ve yapılan arıtma tesisinde su alımına başlandığını kaydetti. İçme suyu sorunu konusunda da kaynak suyu kullanımı açısından iki kaynak üzerinde görüşmeler gerçekleştiğini bu kaynaklarda master planları yapıldığını ve planların hazırlanması ile sorunun çözümünde önemli bir ilerleme sağlanacağını kaydetti.  

Vali Hasan Kürklü’de Belediyede yaptığı konuşmada Bucak’ın kendini aşmış gelişim açısından rayına girmiş, beşinci vitese takmış giden bir ilçe olduğunu ve kendilerine düşen şeyin gelişimin önündeki engelleri kaldırmak olduğunu, bunun için canla başla çalışacaklarını ve çalıştıkları dönem içerisinde güzel şeylere imza atmayı umduklarını dile getirdi. İdarenin grup marifetiyle yönetme sanatı olduğunu hatırlatan Vali Kürklü, kaymakamlar, daire amirleri, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları ile hep birlikte bu sorunların üstesinden el birliği ile geleceklerini kaydetti.

Belediye Ziyaretinin ardından Bucak sokaklarında vatandaşlarla ve esnafla sohbet eden Vali Kürklü çarşı içerisinden yürüyerek beraberindeki heyetle birlikte Bucak Sanayi ve Ticaret Odası’na geçti. Burada Oda Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu ve kurul üyeleri ile bir araya gelen Vali Kürklü, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Akabinde İsmail-Şerife Sarı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi’ni yaptıran Hayırsever İşadamı İsmail Sarı’yı evinde ziyaret eden Vali Kürklü bir süre kendisi ile sohbet etti. Vali Kürklü daha sonra İsmail-Şerife Sarı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi’ne giderek burada eğitim gören çocuklarla ilgilendi ve merkezin işleyişi ve eksikleri noktasında Merkez Müdürü Bayram Keskin’den bilgi aldı.

Akabinde Bucak Gençlik Merkezi inşaatı, Bucak Stadyumu ve Bucak Kapalı Spor Salonu’nu da gezen Vali hasan Kürklü Gençlik Merkezi inşaatındaki son çalışmalar hakkında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Sancar’dan  bilgi alırken Bucak Kapalı Spor Salonu’nun da eksikleri konusunda Kaymakam Mehmet Akçay’dan bilgi aldı. Vali Kürklü Kapalı Spor Salonu’nun Basketbol sahasında gençlerle sohbet ederek potaya basket atmayı da ihmal etmedi.

Vali Kürklü ve beraberindeki heyet öyleden sonra Bucak’tan ayrılarak Çeltikçi ilçesine geçti

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Burdur, Valisi, Hasan, Kürklü, İlçe, ziyaretleri, kapsamında, son, ziyaretlerini
Yorumlar
Haber Yazılımı