Haber Detayı
07 Şubat 2018 - Çarşamba 08:40
 
Vali Yılmaz, Vakıfbank MAKÜ Şubesinin açılışında
Gündem Haberi
Vali Yılmaz, Vakıfbank MAKÜ Şubesinin açılışında

Vali Şerif Yılmaz, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesinde Vakıfbank Burdur Şubesine bağlı olarak hizmet verecek MAKÜ Bağlı Şubesinin açılış törenine katıldı.

 

MAKÜ Öğrenci Sokağında yer alan şubenin açılışına Vali Şerif Yılmaz’ın yanı sıra Rektör Vekili Prof. Dr. Durmuş Acar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalğar, Vakıfbank Akdeniz Bölge Müdürü Mehmet Arıöz, siyasi parti temsilcileri, daire ve banka müdürleri katıldı.

Konuşmaların ardından Vakıfbank MAKÜ Bağlı Şubesinin açılışı Vali Yılmaz ve protokol tarafından yapıldı. Açılışın ardından bankayı gezen Vali Yılmaz, yetkilerden sunulacak hizmetlerle ilgili bilgi aldı.

Vali Yılmaz açılış töreninde yaptığı konuşmasında; “Öncelikle banka şubesinin açılışı vesilesiyle bizi bir araya getiren Vakıfbank yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bu zamana kadar üniversitede hep üniversitenin yapmış olduğu hizmetlerin açılışını gerçekleştirmiştik. Bugün üniversitenin dışında üniversiteye yatırım yapan üniversitede gelecek görüp burayı tercih eden bir hizmetin açılışını gerçekleştiriyoruz. Aslında içinde bulunduğumuz alan, çok geniş bir alan, ticari alan olarak düşünülmüş ve büyük bir yatırım gerçekleşmiş. Ancak bu güne kadar ne hikmetse hayata geçememiş. Biraz önce hocam rakamları verdi. Hem bugün itibariyle öğrencisi, hocası ve personeliyle beraber 36 bin kişi, 2023 deki hedefi de söylenildi. Hala devam eden yatırımlarımız var ki bunlarla beraber çok büyük bir kampüse sahip olacağız.

 

MAKÜ ALTERNATİF SPORLAR, SPORCU EĞİTİMİ VE KAMP MERKEZİ PROJESİ ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

Hatta kampüs içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın 2 yıl önceki ilimizi ziyaretlerinde verdiği talimatla hayata geçirilen MAKÜ Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi Projesi çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Türkiye de eşine benzerine rastlanmayan büyüklükte üniversite içerisinde böyle müstakil bir spor kompleksi örnek olacaktır diye düşünüyorum. Burada konaklamasıyla beraber Milli Takımlarımızın da dahil olduğu kampların yapabileceği bir komplekse kavuşmuş olacağız.

 

 

BÜYÜKLERİN BİR SÖZÜ VARDIR, TİCARETTE PARA SATARKEN DEĞİL ALIRKEN KAZANILIR.

Benim ustamın bana öğrettiği buydu. Burası 2023 te 60 bin nüfusa geldikten sonra burada yer aramaya kalkarsanız yer bulamazsınız. Yatırımınızı bugünden yaparsanız, özellikle içinde bulunduğumuz alanında bu kadar öğrenci potansiyeli ile kampüs içerisinde kalan KYK yurtlarını da düşündüğünüzde bu bölgenin ticaret merkezi olacağı şuan itibariyle ilimizde başkada benzer bir alışveriş merkezinin bulunmadığını da dikkate alırsak ben iş adamlarımıza, müteşebbislerimize biran önce bankamız gibi buradan kendi yerlerini ayırtmalarını, tercihlerini, yatırımlarını bugünden düşünmeleri gerektiğini ifade etmek istiyorum.

 

 

ÜLKEMİZE DÖRT BİR YANDAN YAPILAN SALDIRILARI GÖZ ÖNÜNE ALDIĞIMIZDA BİZİM HEM TİCARİ, HEM EKONOMİK, HEM SİYASİ OLARAK GÜÇLÜ VE BÜYÜK DEVLET OLMAMIZ GEREKİYOR

Burada önemli olan bir husus daha var. Özellikle bugün ülkemize dört bir yandan saldıran düşmanların gerek işbirlikçileri, gerek taşeronları ile yaptıkları saldırıları göz önüne aldığımızda bizim güçlü ve büyük devlet olmamız gerekiyor. Bunun içinde hem ticari, hem ekonomik, hem siyasi gücümüzün oluşması gerekiyor. Bu güçlerin oluşması içinde yatırımların hız kesmeden devam etmesi gerekiyor. Bugün ekonomik olarak bizi baskı altına almaya çalışanlar, özellikle yabancı sermaye ile bu ülkede operasyon yapmaya kalkanlar var. Yaptılar da, ancak çok şükür kendi milli ve yerli sermayemiz ve kurumlarımız olduğu sürece bu operasyonlar başarıya ulaşamayacak.

 

 

BİZİM SURİYE’NİN HİÇBİR KARIŞ TOPRAĞINDA GÖZÜMÜZ YOK. TAM TERSİNE TÜRKİYE SURİYELİ KARDEŞLERİNE EVLERİNİ AÇTI, AŞINI PAYLAŞTI, İŞİNİ PAYLAŞTI.

Bugün Afrin’de operasyon yaparken değişik vesilelerle değişik adlar altında ülkemize karşı bir takım tutum ve davranışları hepimiz görüyoruz. Bizim Suriye’nin bir karış toprağında gözümüz olmadığını Sayın Cumhurbaşkanımız dahil olmak üzere devletimizin bütün üst düzey yetkilileri ifade ediyor. Biz orada bu ülkeye, bu vatana bu millete saldıran, hasmane tutum içerisinde bulunan terör örgütlerine yönelik operasyon gerçekleştiriyoruz. Bu operasyonu bizim topraklarımıza atılan havanlardan, bizim topraklarımıza atılan füzelerden mağdur olan, Şehit olan, gazi olan insanlarımız için yapıyoruz. Yoksa durup dururken sınırın öbür tarafına gidelim düşüncesiyle çıkmadık, yapmadık ve yapmayacağız. Bunu her vesile ile söylemek lazım dünyanın bunu öğrenmesi lazım. Bizim Suriye’nin hiçbir karış toprağında gözümüz yok. Tam tersine Türkiye 6 yıldan bu tarafa 3,5 milyondan fazla mülteci Suriyeli kardeşlerine evlerini açtı aşını paylaştı, işini paylaştı. Bu kadar yakın ilgi ve destek gösterirken birilerinin çıkıp bu ülkede terör örgütüyle yaptığımız mücadeleyi başka türlü göstermeye hakkı olmadığı gibi, hadleri de değildir. 

 

 

HİZMETİN AYAĞA GETİRİLDİĞİ BİR ÇALIŞMA OLMUŞ, BUNDAN DOLAYI DA BANKAMIZI AYRICA TEBRİK EDİYORUM

Bu vesile ile daha Pazar günüydü Isparta’da Şehidimizi defin ettik. Dün akşam tedavisinin ardından ilimize geldi, Afrin’den gazimiz var. Çok şükür sağlığında bir sıkıntı yok. Ama terörle mücadelede bu zamana kadar gerek yurt içindeki terör örgütleriyle mücadele de, gerekse yurt dışındaki terörle mücadelede bizim Şehitlerimizin arzu ve istekleri bu topraklarda bu vatan sathında bayrağımızın inmemesidir, ezanın susmamasıdır. Devletimizin ilelebet milletiyle beraber bu topraklar üzerinde yaşamasıdır. İşte bunu yaşatacak olan bizleriz. Hepimiz üzerimize düşen görevi yaparsak, bugün üniversitede böyle bir banka şubesinin açılması buradaki öğrenci arkadaşlarımızın belki çarşıya gidip geleceği kadar geçirecekleri zamanı derslerine ayırabileceği fırsat bulabileceği, gerekse hocalarımızın zamanlarını çok iyi değerlendirebileceği hizmetin ayağa getirildiği bir çalışma olmuş. Bundan dolayı da bankamızı ayrıca tebrik ediyorum. İnşallah bu içinde bulunduğumuz alan biran önce arzulanan, amacına uygun bir şekilde hizmet vermeye başlar. Bu sayede de diğer tesislerle beraber hizmet binalarıyla beraber üniversitemiz 11 yıl gibi kısa bir sürede bu kadar hızlı şekilde hızla ilerlemiş ve bunu övünerek söylüyoruz. Daha da iyi olacak inşallah hep beraber birlik beraberlik içerisinde olduğumuz sürece de bunu başaracağız. Burada da ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesile ile bankamızın açmış olduğu bağlı şubenin de hayırlı olmasını diliyorum. Tüm çalışan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Buradan hizmetten istifade edecek olanlara da hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Yılmaz,, Vakıfbank, MAKÜ, Şubesinin, açılışında,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vali Yılmaz, Vakıfbank MAKÜ Şubesinin açılışında
Vali Yılmaz, Vakıfbank MAKÜ Şubesinin açılışında
Vali Yılmaz, Vakıfbank MAKÜ Şubesinin açılışında
Vali Yılmaz, Vakıfbank MAKÜ Şubesinin açılışında
Vali Yılmaz, Vakıfbank MAKÜ Şubesinin açılışında
Vali Yılmaz, Vakıfbank MAKÜ Şubesinin açılışında
Yorumlar
Haber Yazılımı