Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 08:13
 
Vali Şıldak'tan öğrencilere mektup
Eğitim Haberi
Vali Şıldak'tan öğrencilere mektup

 

            Burdur Valiliği tarafından 2019-2020 eğitim öğretim döneminde uygulamaya geçirilen Burdur Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi İl genelinde kapsamlı uygulamalarla hayata geçirilmiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bütün birimlerinin İl Merkezi, İlçeler ve Köylerimizde çok yönlü takip ve izlemesi çerçevesinde yürütülen Proje okullarda etkili bir uygulama takvimi içeriyor.

 

Vali Hasan Şıldak, öğrencilere hitaben mektup yazdı. Mektupta, BİGEP'e (Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi) ilişkin detaylar da yer aldı.

 

          Vali Hasan Şıldak’ın Öğrencilere Hitaben Yazdığı Mektupta;

 

"Sevgili Öğrenci Kardeşim,

 

        Bu yıl önemli bir sınava hazırlanıyorsunuz. Eğitim yılı sonunda gireceğiniz bu sınav hayatınızın bundan sonraki dönemleri için başlayacak sürecin belirleyicisi olacaktır. Sizin başarılı olmanız ve hayata daha iyi hazırlanabilmeniz amacıyla yeni bir proje başlattık. Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi adını verdiğimiz bu kapsamlı çalışmayla sizi sınava daha hazırlıklı hale getirmek, motivasyonunuzu yükseltmek ve her yıl olduğundan daha farklı bir sinerji oluşmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

        Öğretmenleriniz ile birlikte çalışmalarınızı, hazırlıklarınızı çok daha yakından takip ederek başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmeyi planlıyoruz. Sizler Ülkemizin en değerli hazinesisiniz. Her birinizin başarısı Ülkemizin başarısı ve gücüne katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda içinde bulunduğunuz yaşlarda göstereceğiniz çaba hayatınızın bundan sonraki dönemlerinde izleyeceğiniz yolu belirleyecektir.

        Başarı ancak düzenli ve planlı çalışmayla elde edilir. Bundan daha önemlisi ise başarıyı istemek ve inanmaktır.

        Hepinize üstün başarılar diliyorum.

        Bir eğitim şehri olan Burdur’da EĞİTİM birinci öncelimizdir." İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Şıldak'tan, öğrencilere, mektup,
Yorumlar
Haber Yazılımı