Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 12:14
 
Vali Şıldak’tan Burdur halkına teşekkür
Vali Şıldak’tan Burdur halkına teşekkür
Gündem Haberi
Vali Şıldak’tan   Burdur halkına teşekkür

 

Burdur Valisi Hasan Şıldak  Milli Eğitim İl Müdürlüğü binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek korona virüs tedbirlerine ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın toplantısında konuşan Vali Şıldak  Pandemi süresinde Sayın Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanının emirleri doğrultusunda hareket edildiğini, bu süreçte de Burdurlu vatandaşlarımızın sürece tam destek vererek hep birlikte bu salgını atlatıp normalleşme sürecini elimizden geldiğince hızlı bir şekilde gireceğini belitti.

 

Burdur’da  toplam 54 Vaka gerçekleştiğini bunlardan 9 u yurtdışı kaynaklı olduğu 30 unun ise Çeltikçi ilçemizde 1 kişinin  ise Bucak Kocaalilerde görüldüğünü belirterek hasta sayısının hızla azaldığını ve 11 Mayıstan inden itibaren yeni vaka görülmediğini sadece 1 hastanın tedavinin sürdüğünü ayrıca bu süreçte hiçbir sağlık çalışanımızda kovit-19 tespit edilmediğini  söyledi.

 

Vali Şıldak bu süreçte tedbirlere uymayan 875 kişiye idari para cezası uygulandığını, maske takma, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına vurgu yaparak özellikle önünüzdeki 4 günlük sokağa çıkma yasağında istisnai durumlar olmadığı sürece taviz verilmeden cezai yaptırımların uygulanacağını ifade etti.

 

En başta  Burdur halkına  büyük bir sabırla kurallara uydukları ve hep birlikte bizlerle bu süreci yönetmemizde bizlere büyük desteği olan   Vefa sosyal destek gruplarına, kolluk kuvvetlerimiz , sağlık çalışanları, AFAD ve basın çalışanlarına pandemi sürecindeki özverili çalışmalarından dolayı ayrıca teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Şıldak’tan, , , Burdur, halkına, teşekkür,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vali Şıldak’tan   Burdur halkına teşekkür
Vali Şıldak’tan   Burdur halkına teşekkür
Yorumlar
Haber Yazılımı