Haber Detayı
10 Ağustos 2018 - Cuma 09:39
 
VALİ ŞILDAK’TAN MAKÜ’YE ZİYARET
Burdur Valisi Hasan Şıldak, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne ziyarette bulundu
Gündem Haberi
VALİ ŞILDAK’TAN MAKÜ’YE ZİYARET

Göreve geldiğinden bu yana Burdur merkez ve ilçelerini, yapılan ve yapılmakta olan yatırımlar hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla yoğun bir çalışma programı ile ziyarette bulunan Burdur Valisi Hasan ŞILDAK, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ni de ziyaret etti.

Ziyarette Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ başta olmak üzere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Durmuş ACAR ve Prof. Dr. Mehmet KARACA, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Ömer TEKŞEN ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa KILINÇ ve Genel Sekreter Ali Nihat GÜNDÜZALP yer aldı.

Rektörlük toplantı salonunda gerçekleştirilen ziyarette Rektör KORKMAZ ve merkez müdürleri Vali ŞILDAK’a gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili brifing verdiler.

Sunumlardan önce açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ, MAKÜ’nün 50 yılı aşkın geçmişi ile eğitimden sağlığa, tarımdan hayvancılığa, mühendislikten temel bilimlere kadar uzanan geniş bir yelpazede yüksek teknoloji altyapısı ve nitelikli akademik-idari kadrosuyla sağladığı eğitim ve araştırma faaliyetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel zenginlikleri ile de öğrencilerine mutlu bir yaşam alanı sunduğunu belirterek üniversitenin akademik, idari ve fiziki yapısı hakkında bilgiler aktaran bir konuşma yaptı.

 

Daha sonra Burdur Gelişim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ali Murat ALPASLAN, Burdur Gelişim Merkezi ve İl Gelişim Planı hakkında; MAKÜ-BAKA Teknokent Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gökhan YILMAZ Teknokent ve yapısal durum ile ihtisas alanları hakkında; Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan ÖNER ise Tarım ve Hayvancılıkta Farklılaşma ve İhtisaslaşma konularında ve Üniversitenin hayvancılık Projesi hakkında; MAKÜ-Tarım Hayvancılık ve Gıda Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Şenol GÜZEL merkez hakkında; Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa KILINÇ Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi Projesi hakkında; Genel Sekreter Ali Nihat GÜZDÜZALP ise üniversitenin yatırımları, 2017 yılında yapılan yatırımlar, 2018 yılı içerisinde yapılmış ve devam eden yatırımlar ve planlanan projeler ile bedelleri hakkında sunum yaptılar.

Gerçekleştirilen sunumlardan dolayı teşekkür eden Vali Hasan ŞILDAK, üniversite hakkında çeşitli ziyaret ve toplantılarla bilgilendirildiğini belirterek “Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin çok başarılı bir çizgisi var ve iyi bir gelişim kaydettiğinden hiçbir tereddüdümüz yoktu ama burada gerçekleştirilen sunumlarla birlikte bu bilgilere vakıf olunca gördüm ki farklı perspektif ve noktalardan değerlendirirsek pek çok açıdan başarı öyküleri var. Her şeyden önce üniversiteler sadece öğrenci yetiştiren ve bilime katkı veren kurumlar değil aynı zamanda bölgenin gerçeklerini yakalamış, kalkınma odaklı ve yöre insanının pozitif olarak çıktılarını alabileceği bir çizgide ilerliyor. Ekonomik ve sosyal hayatın içinde hızlı bir şekilde ilerliyor. Sadece kamu kaynakları değil farklı modellerle de daha kapsamlı ve hızlı bir gelişmeyi sürdürmekte olduğunu gördüm. Gerçekleştirilen tüm projeler ile ilgili çalışmalar buranın önünü açacak düzeyde ve il ölçeğinin de üzerinde bir yapılanma arz ediyor. Üniversite bizim için çok önemli. Uyumlu bir çalışmayla gereken her türlü desteği vereceğiz. Bu bizler için de onur ve gurur kaynağı olur.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör: Ebru Yayla
Etiketler: VALİ, ŞILDAK’TAN, MAKÜ’YE, ZİYARET,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
VALİ ŞILDAK’TAN MAKÜ’YE ZİYARET
VALİ ŞILDAK’TAN MAKÜ’YE ZİYARET
VALİ ŞILDAK’TAN MAKÜ’YE ZİYARET
VALİ ŞILDAK’TAN MAKÜ’YE ZİYARET
Yorumlar
Haber Yazılımı