Haber Detayı
24 Temmuz 2018 - Salı 09:42
 
VALİ ŞILDAK’TAN BUCAK’A ZİYARET
Burdur Valisi Hasan Şıldak, bir dizi ziyaretler ve incelemelerde bulunmak, toplantılar yapmak üzere Bucak İlçesine ziyarette bulundu.
Gündem Haberi
 VALİ ŞILDAK’TAN BUCAK’A ZİYARET

 İlçe ziyaretlerine Gölhisar ve Altınyayla ile başlayan Vali Şıldak bugünde Bucak ve Çeltikçi İlçelerine ziyarette bulunarak, ilçeleri daha yakından tanıma adına yaptığı ziyaretlerini sürdürdü.

 Bucak İlçesi ziyareti kapsamında ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret eden bulunan Vali Hasan Şıldak’ı, Kaymakam, Belediye Başkan V. Yalçın Sezgin karşıladı. Kaymakamlık ziyaretinin ardından programı kapsamında Bucak Belediyesi’ne ziyarette bulunan Vali Şıldak ziyaretlerini Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı’yı makamında ziyaret ederek tamamladı.

 Vali Hasan Şıldak ziyaretlerinin ardından Bucak İlçe Halk Kütüphanesi Kültür Merkezi Toplantı Salonunda İlçe Değerlendirme Toplantısına başkanlık etti. Vali Şıldak Bucak Programını Bucak Emin Gülmez Ortaokulu ve 500 kişilik KYK Yurdu inşaatlarını yerinde inceleyerek tamamladı. Devam eden yatırımları yerinde inceleyen Vali Şıldak, inşaatların son durumuyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

 Kamu kurumlarının il ve ilçe yöneticileri, il genel meclis üyeleri, mahalle ve köy muhtarlarının katılımıyla yapılan Bucak İlçe Değerlendirme Toplantısının başında, Bucak İlçesini ayrıntılı olarak anlatan brifing videosu gösterildi. Videonun ardından Kaymakam Sezgin, İlçe hakkında genel bir değerlendirmede bulundu.

 Toplantının devamında bir konuşma yapan Vali Şıldak ; "Amacımız başta yatırım çalışmaları olmak üzere ilçemizde ve köylerimizde yürütülen yatırımları bire bir takip etmek, bu çalışmaların her bölümünü en hızlı ve sağlıklı şekilde ilerlemesini sağlamaktır.

 Vali Şıldak konuşmasının ardından yatırımcı kurumların il müdürlerine sırayla söz vererek ilçede devam eden ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Toplantının devamında İl Genel Meclis Üyeleri ve Muhtarlara söz alarak talep ve isteklerini dile getirdiler. Vali Şıldak  Muhtarların talep ve istekleri ile ilgili; "taşın altına elimizi koyarak planlanacak öncelik durumuna göre ilgili kurumların koordinasyon ve diyaloğu içerisinde, Köylerimizin taleplerinin giderileceğini, taleplerle ilgili Kaymakamlık aracılığı ile kendilerine dönüş yapılacağını ifade etti"

 

 Vali Hasan Şıldak İlçe Değerlendirme Toplantısının başında yaptığı konuşmada; “Kaymakam, Belediye Başkan Vekili Sezgin’e kapsamlı brifingi dolayısıyla teşekkür etti. İlçe ziyaretlerine Gölhisar ve Altınyayla’nın ardından, bugünde Bucak ve Çeltikçi ile devam ettiğini belirten Vali Şıldak, yaptığımız ziyaretlerle hem ilçelerimizde yürütülen çalışmaları yerinde inceleme, hem de ilçe yöneticilerimizle, İl Genel Meclisi üyelerimizle, köy ve mahalle muhtarlarımızla bir araya gelerek kendilerini tanıma fırsatı bulduğunu ifade etti. İlimiz ölçeğinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmalarını temin etmek, hem de ilçede yürütülen çalışmaları yerinde görerek kendileriyle istişare etmek, düşüncelerini ve görüşlerini almak üzere bir araya geldiklerini söyleyen Şıldak, toplantının Bucak İlçesine hayırlı olmasını diledi.

 Konuşmasına "Bucak ilçesi, ilimizin hem nüfus itibariyle, hem köy sayısı itibariyle, hem de bünyesinde barındırdığı ekonomik, kültürel ve her türlü potansiyeli açısından ilimizin en kapsamlı, en potansiyele sahip ilçesi olduğunu belirterek" devam eden Vali Hasan Şıldak;

 BÜTÜN KESİMLERİN ÇALIŞMA HUZURU İÇİNDE VE İŞ BİRLİĞİ YAPARAK ÇALIŞMASI HER ŞEYİN BAŞINDA GELİYOR.

“Bu itibarla, burada yürütülen çalışmalar, tabi ki bizim çok yakından izlememiz gereken bilgi sahibi olmamız gereken, takip etmemiz gereken çalışmalar. Bu toplantıların amacı da en başta yatırım çalışmaları olmak üzere ilçelerimizde ve köylerimizde yürütülen her türlü bütçeden özel ve katma bütçeli kuruluşlardan finanse edilen yatırımları bire bir takip etmek, bu çalışmaların her bölümünü en sağlıklı koşullarda hızlı şekilde ilerlemesini sağlamak ve çalışmaları izlemek bizim öncelikli görevimiz. Bu çalışmaları yaparken içinde bulunduğumuz çalışma şartlarının da çok önem taşıdığını düşünüyorum. Şöyle ki, illerimizde il müdürlüklerimiz var. Yine bölge müdürlüklerimiz var. Onların illerde şube müdürlükleri, şeflikleri var. İlçelerimizde de kaymakamlarımızın yönetiminde bir ilçe yönetimi var. İl Genel Meclisi üyelerimiz ve köy muhtarlarımız var. Bütün saydığım kesimlerin çalışma huzuru içinde ve iş birliği yaparak çalışması her şeyin başında geliyor. En başta arzu ettiğimiz bu uyumlu çalışma ortamını temin etmek. İşte bu toplantıların bu amaca hizmet edeceğini ve bu anlamda katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Bucak İlçemizde gerçekleştirdiğimiz ziyaret genel hatlarıyla bir çalışma ziyareti kapsamındadır. Bundan sonrada sık sık bu tür ve daha kapsamlı ziyaretlerimizi yaparak, ilçemize zaman ayırmaya çalışacağız. Toplantımızın devamında şöyle bir yol izlemek istiyorum. Kaymakamımız genel bir sunum gerçekleştirdi. Buna ilave olarak yapılan özellikle yürütülen çalışmalarla ilgili il müdürlerimize sırayla söz vererek kurumlarının burada gerçekleştirmekte olduğu çalışmaları ortaya koymalarını ve açıklamalarını istirham edeceğim. Sonrasında İl Genel Meclisi üyelerimiz söz alacaklar, özel idare programı dahilinde ilçemizde gerçekleştirilen çalışmalar varsa talep ve görüşlerini ifade etmelerini isteyeceğim. Daha sonra ise köy ve mahalle muhtarlarımız, kendi yaşadıkları yerlerde bize aktarmak istedikleri düşünceleri, talepleri, sorunları ve sıkıntıları varsa bunları bilmek istiyoruz” diyerek toplantının başında yaptığı konuşmasını tamamladı.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: , VALİ, ŞILDAK’TAN, BUCAK’A, ZİYARET,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
 VALİ ŞILDAK’TAN BUCAK’A ZİYARET
 VALİ ŞILDAK’TAN BUCAK’A ZİYARET
 VALİ ŞILDAK’TAN BUCAK’A ZİYARET
 VALİ ŞILDAK’TAN BUCAK’A ZİYARET
Yorumlar
Haber Yazılımı