Haber Detayı
09 Ağustos 2018 - Perşembe 09:48
 
VALİ ŞILDAK HACI ADAYLARINI UĞURLADI
Burdur Valisi Hasan Şıldak, Hac vazifelerini yerine getirmek için kutsal topraklara giden Hacı adaylarını yolcu etti.
Gündem Haberi
VALİ ŞILDAK HACI ADAYLARINI UĞURLADI

Burdur  İl Müftülüğü tarafından Öğle Namazını müteakip düzenlenen uğurlama programına başta Vali Hasan Şıldak olmak üzere, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, hacı adaylarının yakınları katıldı.

 2018 yılında Burdur Merkez ve İlçelerinden 398 hacı adayı Hac vazifelerini yerine getirmek için kutsal topraklara gidecekler. Bugün düzenlenen uğurlama töreninde Diyanet Hac Organizasyonu 5. Kafilesinde yer alan 171 Hacı adayı, 6 din görevlisi rehberliğinde kutsal topraklara uğurlandı.

 Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan uğurlama programında İl Müftüsü Hıdır Bayrak ve Vali Şıldak konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Hacı adayları için dua yapıldı. Burdur Valisi Hasan Şıldak, duanın ardından otobüsleri dolaşarak hacı adaylarına hayırlı yolculuklar diledi.

 Vali  Şıldak programda yaptığı konuşmada; “Hac ibadeti, bütün Müslümanların gönlünde yatan, arzu ettikleri ibadetlerin başında gelmektedir. O güzel topraklara, o kutsal topraklara gitmeyi Allah size nasip etti. Bütün hacı adaylarının ibadeti şimdiden kabul olsun. Yolculuğunuz hayırlı olsun, sağlık içinde gidip gelerek sevdiklerinize kavuşun. Peygamber Efendimize, Mekke ve Medine’ye selamlarımızı iletin" diyerek Hacı adaylarına hayırlı yolculuklar diledi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör: Ebru Yayla
Etiketler: VALİ, ŞILDAK, HACI, ADAYLARINI, UĞURLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı