Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 10:43
 
Vali Hasan Şıldak'tan Çallıca Köyüne Ziyaret
Burdur Valiliğinden basın bültenine göre:
Gündem Haberi
Vali Hasan Şıldak'tan Çallıca Köyüne Ziyaret

“Vali Hasan Şıldak, ziyarette bulunduğu Çallıca Köyü’nde KÖYDES içme suyu projeleri kapsamında yapımı tamamlanan güneş paneli tesisi ve yapımı devam eden düğün salonu inşaatında incelemelerde bulundu.

 

Çallıca Köyü’nün içme suyu enerji gideriyle ilgili önemli tasarruf sağlayacak güneş paneli tesisini yerinde inceleyen Vali Hasan Şıldak, yapımı tamamlanarak hizmete alınan tesis hakkında panelleri yapan firma yetkilileri ve Köy Muhtarı Osman Saçar’dan bilgi aldı. Valimiz daha sonra Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği destekleri ile yapımı devam eden Çallıca Düğün Salonu inşaatını yerinde inceledi.

 

Vali Hasan Şıldak güneş paneli tesisi incelemeleri sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Bugün Çallıca Köyümüzde üç tane güzel hizmetin devreye girmesi ile ilgili muhtarımızın daveti üzerine ziyarette bulunuyoruz. Köyümüz için yapılan güzel hizmetleri yerinde görüyoruz.

 

Özellikle hükumetimizin büyük önem verdiği KÖYDES programlarını, çalışmalarını yıllardır İçişleri Bakanlığımız gerçekleştiriyor. Bugün de KÖYDES içme suyu projeleri kapsamında Çallıca Köyümüzün içme suyu enerji giderinde önemli bir tasarruf sağlayacak tesisi yerinde inceledik hayırlı olmasını diliyorum.

 

Yine Köyümüzün ve Cami Yaptırma Derneğimizin iş birliği ile tamamlanan camimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Aynı zamanda düğün salonu da kısa zamanda hizmete girecek. Düğün salonu da Merkez İlçe Köyleri Hizmet Götürme Birliği ve Özel İdaremizin katkılarıyla, Valiliğimizin destekleriyle yapılıyor. Yakın zamanda yine İl Özel İdare ve Birlik iş birliği ile 3,5 km'lik içme suyu isale hattı yapılmış. Yapılan bütün hizmetlerin Çallıcalı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Vali Hasan Şıldak'a Çallıca ziyaretinde Vali Yardımcısı Mehmet Yıldız, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı ve kurum müdürleri eşlik etti.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Hasan, Şıldak'tan, Çallıca, Köyüne, Ziyaret,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vali Hasan Şıldak'tan Çallıca Köyüne Ziyaret
Vali Hasan Şıldak'tan Çallıca Köyüne Ziyaret
Vali Hasan Şıldak'tan Çallıca Köyüne Ziyaret
Yorumlar
Haber Yazılımı