Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 09:54
 
Ülkü Ocağı Milliyetçiler Gününde Pilav Dağıttı
3 Mayıs Milliyetçiler Gününde Burdur Ülkü Ocakları vatandaşa pilav dağıttı.
- Haberi
Ülkü Ocağı Milliyetçiler Gününde Pilav Dağıttı


Köprübaşı’nda düzenlenen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte pilav ve ayran ikramından sonra 3 Mayıs Milliyetçiler Gününün anlam ve önemi anlatıldı.

3 Mayıs Milliyetçiler Gününün Milliyetçilik davasında fedakarlık gösteren dava insanların yargılandığı ve Milletçi mücadelenin başladığı gün olduğunu vurgulayan Ülkü Ocakları Başkanı Ayhan Mete, "3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kıvançla idrak ediyoruz. Türk milliyetçiliğinin bir asrı aşan fikir davasında, sahip olduğu anlam ve neden olduğu gelişmeler bakımından hayati bir yeri bulunan 3 Mayıs 1944 ruhunu ve yıldönümünü hatırlıyoruz ve yâd ediyoruz. Rahmetle andığımız merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın; cesur, atılgan ve geri adım atmayan milliyetçi dirilişe muhalefet eden ve milliyetçilikten rahatsızlık duyan zihinlere karşı başlattığı mücadelenin yargıya taşınması 3 Mayıs hadiselerini ortaya çıkarmıştır. Milliyetçiliğin yargılandığı hukuki süreçte, Türk milliyetçileri, bu milleti yüceltmek için her türlü fedakarlığı yapacaklarını göstermişlerdir. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in aralarında bulunduğu 23 şuurlu milliyetçinin; Türk milletinin maddi ve manevi varlığına kast edenlere karşı gösterdiği anlamlı duruşun başlangıcı olan bu kutlu tarih, aynı zamanda Türk milliyetçilerinin cefa dolu bir döneminin de başlangıcı olmuştur. Çileler, çekilen eziyetler, yapılan zalimlikler milliyetçiliğin anlamına ve değerine zarar verememiş, belirlenen hedeflere ulaşma inancını zedeleyememiştir. Unutulmamalıdır ki, Türk Milliyetçiliği milletimize yabancı ve aykırı dayatmaları boşa çıkarmanın, onurlu ve bağımsız yaşamanın, Türk kimliğine sahip çıkarak, kendi geleceğimize egemen olma düşüncesinin en önemli tavrı ve duruşudur. En aktif fikir ve düşünce gücüdür. Destansı ve ibretlik bir mücadele sonucunda, hiçbir saldırının yıldıramadığı milliyetçi kahramanların manevi emanetlerine sahip çıkmaya çalışmaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle büyük Türk milletinin ve değerli dava arkadaşlarımın ‘3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kutluyor; milliyetçi kahramanları şükran ve minnetle anıyor; başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey olmak üzere, hayatlarını kaybedenlerle birlikte tüm dava şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum diyerek düşüncelerini ifade etmiştir” dedi. 3 Mayıs Milliyetçiler Günü pilav etkinliğini Milliyetçi düşüncede olan fedakar insanlarla gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Mete, “Programımıza katılan MHP İl Başkanımız Sn. Hikmet ÖKTE' ye, Ocak yönetimimize ,üniversite ,asena ve ortaöğretim teşkilatımıza ,Kadın Kolları Başkanımız Sn. Ayşe Al Karagöz'e, Gölhisar kadın kolları Başkanımız Sn.Merve Karataş'a ,MHP il ve ilçe teşkilatına , Muhtarımız Sn.Hayrettin Ayar'a , bugün bizi yalnız bırakmayan tüm ülküdaşlarımıza ve halkımıza teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Etkinliğe, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte, Ülkü Ocakları Başkanı Ayhan Mete, MHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Karagöz, belediye meclisi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülkü, Ocağı, Milliyetçiler, Gününde, Pilav, Dağıttı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ülkü Ocağı Milliyetçiler Gününde Pilav Dağıttı
Ülkü Ocağı Milliyetçiler Gününde Pilav Dağıttı
Ülkü Ocağı Milliyetçiler Gününde Pilav Dağıttı
Ülkü Ocağı Milliyetçiler Gününde Pilav Dağıttı
Yorumlar
Haber Yazılımı