Haber Detayı
29 Şubat 2016 - Pazartesi 14:34
 
TÜTÜNCÜ’DEN ÜNİVERSİTE MÜJDESİ
HAKAN TÜTÜNCÜ’DEN ÜNİVERSİTE MÜJDESİ
Gündem Haberi
TÜTÜNCÜ’DEN ÜNİVERSİTE MÜJDESİ

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 'Kepez'e devlet üniversitesi kurulması' çalışmalarını sürdürüyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ‘Kepez Gençlik Buluşmaları’ adlı eğitim çalışması kapsamında Metin Çiviler Anadolu Lisesi ve Kepez Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Buluşmada Tütüncü, "Gençlerle sohbet etmek, onların sorularını dinlemek ya da fikirlerine kulak vermek için gençlik buluşmaları çalışmasını başlattık. Çünkü biz genç dostu, gençlerin fikirlerine önem veren bir belediyeyiz. Gençlerin fikirleri bizim için çok önemli” diye konuştu.

KEPEZ'E TEMALI DEVLET ÜNİVERSİTESİ

Kepez'e eğitim kampusu kazandırma hayalini gerçekleştirdiğini aktaran Tütüncü, “"En önemli hayallerimizden bir tanesi Kepez'e güzel bir üniversite kazandırmaktır. Kepez'e yeni ve bir devlet üniversitesi kurulması için yani tematik, mesela sosyal bilimlerle ilgili bir üniversitenin kurulmasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Üniversitenin kurulması için oldukça geniş bir araziye ihtiyaç var. 3 yıl önce 400 dönümlük bir arazi bulmuştuk. Bu üniversiteyi bir şekilde Kepez'e kazandıracağız” dedi.

20 BİN ÖĞRENCİNİN AYNI ANDA OKUYABİLECEK

Kepez’de hayallerinin bir tanesini Eğitim Kampüsü kazandırmak olduğunu ifade eden Tütüncü, “Varsak Şelale Mahallesi'nde 470 dönümlük arazinin içerisinde tam 20 bin öğrencinin aynı anda okuyabileceği, 17 ayrı lisenin, 4 tane spor salonunun, 3 tane kütüphanenin, kültür merkezinin, yurtların ve öğretmenlerin çocukları için kreş, ve güzel bir eğitim kompleksi inşa ediliyor. Bu eğitim kampusu, Kepez'in eğitimi adına atılmış çok önemli bir yatırımdır” şeklinde konuştu.

Tütüncü, konuşmasında öğrencilere bu yıl da özel mezuniyet gecesi düzenleyeceklerinin müjdesini verdi. Söyleşiye Kepez Belediye Meclis Üyeleri Rüştü Peker ve Ali Fidan da eşlik etti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: TÜTÜNCÜ’DEN, ÜNİVERSİTE, MÜJDESİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TÜTÜNCÜ’DEN ÜNİVERSİTE MÜJDESİ
TÜTÜNCÜ’DEN ÜNİVERSİTE MÜJDESİ
TÜTÜNCÜ’DEN ÜNİVERSİTE MÜJDESİ
TÜTÜNCÜ’DEN ÜNİVERSİTE MÜJDESİ
Yorumlar
Haber Yazılımı