Haber Detayı
21 Haziran 2018 - Perşembe 09:48
 
“TÜRKİYE’DEKİ İŞSİZLİĞİN TAMAMI İŞ BEĞENMEYENLERDEN KAYNAKLANAN İŞSİZLİK”
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’da ziyaretlerini sürdürdü. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Eroğlu, “Türkiye’deki işsizliğin tamamı iş beğenmeyenlerden kaynaklanan işsizlik” ifadelerine yer verdi.
Siyaset Haberi
 “TÜRKİYE’DEKİ İŞSİZLİĞİN TAMAMI İŞ BEĞENMEYENLERDEN KAYNAKLANAN İŞSİZLİK”

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala AK Parti Afyonkarahisar’da seçim turlarını sıklaştırdı. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da memleketinde seçim gezilerini sürdürüyor.

Eroğlu, temasları kapsamında OSB ve çağrı merkezi ziyareti gerçekleştirdi. Çağrı merkezi çalışanlarıyla öğle yemeğinde bir araya gelen Eroğlu’na Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, OSB yönetimi ile partililer de eşlik etti.

Ziyaretler sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Eroğlu, “Bana insanlar iş istemeye geliyor. Gazete ve matbaa işinde eleman bulunmuyor. Afyonkarahisar’da ve Türkiye’deki işsizliğin tamamı iş beğenmeyenlerden kaynaklanan işsizlik. Bunu özellikle söylüyorum. Gelsin kim istiyorsa burada, matbaada veya mermer fabrikasında çalışsın. Buradaki çağrı merkezi kaç kişi çalıştırıyor? Ama Afyonkarahisar’da iş beğenmedikleri için dışarıdan 350 kişi günlük çağrı merkezine çalışmaya geliyor. Kusura bakmayın. Ben hakikaten bazen iş istiyorum diyenlere şaşırıyorum. Nasıl iş istiyorsun. Masa başında oturacağım. Bilgisayar, telefon olsun yeter. Tamam da böyle bir iş yok artık. Üretmek gerekiyor. Dünyada böyle bir şey de yok. Ben bile masa başında oturmuyorum. Bakanlıktaki bütün bölge müdürleri masa başında yok. Herkes arazide. İşletme Müdürüm burada. Şu anda Afyonkarahisar’da 7 bin 200 İŞKUR'a işçi talebi mevcut” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Kezban Çevik
Etiketler: , “TÜRKİYE’DEKİ, İŞSİZLİĞİN, TAMAMI, İŞ, BEĞENMEYENLERDEN, KAYNAKLANAN, İŞSİZLİK”,
Yorumlar
Haber Yazılımı