Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 09:53
 
TOKİ’de Binalar Yükseliyor
TOKİ’de Binalar Yükseliyor
Gündem Haberi
TOKİ’de Binalar Yükseliyor

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında devam eden TOKİ çalışmalarını yerinde inceledi.

Belediye Ali Orkun Ercengiz’in yürüttüğü çalışmalar neticesinde, Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’ne Burdur Belediyesi’ne ait 9500m2’lik arazinin de dahil edilmesinden sonra başlatılan TOKİ çalışmaları hızla sürüyor. Belediye Başkanı Ercengiz, devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başkan Ercengiz, Toplu Konut İdaresi ile birlikte yürüttükleri projede, binaların yükseldiğine dikkat çekerek, “Devam eden projede temel beton anlamında 50, projenin tamamına bakıldığında da 30’un üzerinde bir çalışmanın gerçekleştiğini sevinerek görüyoruz.  Bugün burada müteahhit firmayla ve burada çalışan arkadaşlarımızla da sohbet ettik. Toplamda 55 bloğun 19’unun betonarme çalışmalarının tamamlandığı ve konvansiyonel anlamında da çalışmaların devam ettiğini, alanla ilgili yaptığımız çalışmalarda müteahhit firmanın burada çalışan arkadaşlarımızın, emeği geçen arkadaşlarımızın, hepsinin gayretli çalışmalarını yerinde gördük. Bu anlamda kendilerine teşekkür etmek istiyoruz. Burdur Belediyesi olarak 3 yıllık özverili bir çalışmanın ardından hem hak sahiplerinin bu konuda ikna edilmesi, hem de onlara ekstra maliyet çıkmaması anlamında karşılığında hiçbir şey almadan, 9500m2’lik bir alandan feragat edip, hak sahiplerine uygun metrajlarda daire yapılmasını sağlamış bulunuyoruz. Örnek daireleri de gezdik bugün. İnşallah kısa süre içerisinde tamamlanıp, vatandaşımızın kendi dairelerine kavuşması, sıcacık yuvalarında sağlıkla oturmasını temenni ediyoruz. Vatandaşımıza da, burada çalışanlara da hayırlı olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: TOKİ’de, Binalar, Yükseliyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TOKİ’de Binalar Yükseliyor
TOKİ’de Binalar Yükseliyor
TOKİ’de Binalar Yükseliyor
Yorumlar
Haber Yazılımı