İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Söğüt Belediyesi
Söğüt Belediyesi
Veli Akkoç
Veli Akkoç
Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 10:01
 
TKDK'dan 5 sektöre mali destek
Verilecek olan mali destek, ‘Kamu Katkısı’ olarak adlandırılmakta ve geri ödemesiz olarak kullandırılmaktadır.
Ekonomi Haberi
TKDK'dan 5 sektöre mali destek

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, 2014-2020 IPARD Programı kapsamında yatırım yapmak isteyenler için Sekizinci Başvuru Çağrı ilanına çıktı.

 

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanındın oluşturulan ‘IPARD Programı Fonu’ tarafından sağlanmakta olan mali destek, ‘Kamu Katkısı’ olarak adlandırılmakta ve geri ödemesiz olarak kullandırılmaktadır.

 

Başvurular, 2 Ocak 2020’de kabul edilmeye başlanıp 28 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecek. Başvurulara dair detaylı bilgi; www.tarim.gov.tr ve www.tkdk.gov.tr adreslerinde yer almakta.

 

Başvuru Çağrı İlanı kapsamında, ‘Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar’ tedbirinden yalnızca makine-ekipman, hizmet ve görünürlük alımlarına ilişkin başvurular kabul edilecek.

 

TKDK Sekizinci Başvuru Çağrı İlanı kapsamında desteklenecek sektörler; Süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, kırmızı et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, kanatlı eti ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması ile meyve ve sebze ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması yer almakta.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TKDK'dan, 5, sektöre, mali, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı