Haber Detayı
04 Ocak 2014 - Cumartesi 10:01
 
TAVŞAN YÜZLÜ KUZU GÖRENLERİ ŞAŞIRTTI
ÖLEN KOYUNUN KARNINDAN TAVŞANA BENZEYEN ÖLÜ KUZU ÇIKARTILDI
Yaşam Haberi
TAVŞAN YÜZLÜ KUZU GÖRENLERİ ŞAŞIRTTI

Muğla’nın Milas ilçesinde doğum sırasında ölen koyunun karından alınan tavşana benzeyen kuzu, görenleri hayrete düşürdü. 
Milas’a bağlı Kazıklı köyünde hayvancılıkla uğraşan Çalış ailesinin gebe olan sakız ırkı koyunlarından birisi doğum sırasında öldü. Daha sonra koyunun karnını kesen köylüler, gördükleri manzara karşısında şok yaşadı. Koyunun karnından çıkarılan ölü yavrunun yüzünün tavşana benzemesi görenleri hayrete düşürdü.
İlk defa böyle bir olayla karşılaştıklarını söylen çiftçi Mehmet Çalış, “Gebe koyunumuzun sancısı başlayınca veterinerimizden yardım istedik. Veteriner yaptığı muayenede yavrunun sağlıklı olmadığını ve garip bir durumun olduğunu söyledi. Bu sırada gebe koyun doğum yapamadan öldü. Sonra koyunun karnını keserek yavruyu kurtarmak istedik ancak gördüğümüz karşısında büyük bir şok yaşadık. Yavrunun organlarından bazılarında şişkin oluşması ve yüzünün tavşana benzemesi bizleri korkuttu” dedi.
Koyunun gebeyken ateşli bir hastalık geçirmiş olmasının anomali bir duruma neden olabileceği ya da koyunun ah sendromu geçirmiş olabileceği belirtildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ÖLEN, KOYUNUN, KARNINDAN, TAVŞANA, BENZEYEN, ÖLÜ, KUZU, ÇIKARTILDI
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TAVŞAN YÜZLÜ KUZU GÖRENLERİ ŞAŞIRTTI
Yorumlar
Haber Yazılımı