Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 13:23
 
Tarihi geçmiş içecekleri ormana atıp kaçtılar
Ormana atılan tarihi geçmiş ürünlerin tüketildiği ihbarı jandarmayı alarma geçirdi
Asayiş Haberi
Tarihi geçmiş içecekleri ormana atıp kaçtılar

Çocukların tarihi geçmiş ürünleri tükettikleri tespit edilince jandarma atıklar kaldırılıncaya kadar başında bekledi

Ormanlık alanda şaşırtan görüntü

Antalya'nın Manavgat ilçesinde ormanlık alana atılan son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin çocuklar tarafından tüketildiğini tespit eden jandarma, içecekler kaldırılıncaya kadar başında bekledi. Jandarma faturalardan yola çıkarak çöpleri ormanlık alana atanları bulmaya çalışıyor.

Manavgat ilçesinde Sarılar Mahallesi Kır mevkiinde ormanlık alana atılan yüzlerce koli son kullanma tarihi geçmiş içeceğin, mahallenin çocukları ve bazı vatandaşlar tarafından içilmesi endişeye sebep oldu. Traktör römorklarında getirilerek atıldığı öğrenilen meyve suyu, enerji içeceği, maden suyu ve alkollü içecekler çevre sorununun yanında insan sağlığını da tehdit eder duruma geldi.

İhbar üzerine bölgeye gelen jandarma ekipleri, meyve sularının çocuklar tarafından tüketildiğini belirleyerek belediye zabıta ekiplerini bilgilendirdi. İçeceklerin özellikle çocuklar için büyük tehlike arz etmesi nedeniyle kaldırılması konusunda ısrarlı davranan jandarma ekipleri, hava kararmasına rağmen iş makinelerinin içecekleri kamyonlara yükleyip imha için götürünceye kadar olay yerinden ayrılmadı. Diğer taraftan içeceklerin bırakıldığı yerde çuval içerisinde çok sayıda kesilmiş kaz kafası, derisi ve iç organlarının bulunması da dikkat çekti.

 

Faturalardan yola çıkılıp firmalara ulaşılıyor

Jandarma ve zabıta ekipleri içecekler arasında bulduğu fatura ve diğer belgelerden yola çıkarak içeceklerin ait olduğu firmayı bulurken, firma yetkilileri depoyu başka bir firmaya kiraladıklarını, içeceklerini buraya kendilerinin bırakmadığını dile getirdi. Zabıta ekipleri tarafından atıklarla ilgili yasal işlemlerin yapılacağı bildirildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Tarihi, geçmiş, içecekleri, ormana, atıp, kaçtılar,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tarihi geçmiş içecekleri ormana atıp kaçtılar
Tarihi geçmiş içecekleri ormana atıp kaçtılar
Tarihi geçmiş içecekleri ormana atıp kaçtılar
Yorumlar
Haber Yazılımı