Haber Detayı
22 Aralık 2020 - Salı 10:55
 
Suçu Babasının Belediye Başkanı Olması
Yazılı sınavı ve mülakat sınavlarını başarıyla geçmesine rağmen başkanın kızı olması gerekçesiyle ataması durduruldu...
Gündem Haberi
Suçu Babasının Belediye Başkanı Olması

Bir haftadır gündemi meşgul eden Çeltikçi Belediye Başkanı Kendi Kızını Belediyeye işe aldırdı iddiasının arkasında ki çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

 

Sınav sorularını Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin hazırladığı, komisyonun Burdur Belediyesinden giden görevlilerinin gerçekleştirdiği sınav anında dahi başkanın kızı olduğunu bilmeyen komisyon bu iddialar yüzünden zan altında kaldıklarını belirterek tepki gösterdi.

 

İsmini açıklamayan bir komisyon üyesi; “Çocuğumuzun sınava katılanların içinde yazılı ve mülakat sınavlarından en başarılı aday olduğunu tespit etmemizden dolayı seçtik. Mülakat sınavları esnasında adayların yarışma anlarını kayda alarak hiçbir tererddüte mahal bırakmadık. Ancak bu iddialarda bir art niyetin aranması gerektiğini belirten komisyon üyesinin biz sınav sonunda dahi. Bir tereddütünüz var mı? Sınavla ilgili sorunuz var mı diye bütün adaylara tek tek sorduk. Orada yok diye beyanda bulunan adayın sonradan böyle bir şeye girişmesi çamur atmaktan ve bizleri zan altında bırakmaktan ileriye gitmez. Mülakat sınavı anında çekilen videoların tekrar incelenerek bizleri zan altında bırakılan durumun ve mağdur edilen çocuğun hakkı gözetilerek doğru karar verilmesini umut ediyoruz.” dedi.

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Suçu, Babasının, Belediye, Başkanı, Olması,
Yorumlar
Haber Yazılımı