Haber Detayı
27 Aralık 2013 - Cuma 10:51
 
SATIN ALMA SAHİPLEN
Büyükşehir Belediyesi Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Bakımevi’nde son dört yılda yaklaşık 1200 sahipsiz hayvan yeni bir aileye kavuştu.
Yaşam Haberi
SATIN ALMA SAHİPLEN

Antalya Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Bakımevi’nde sahipsiz hayvanları her gün yeni bir aileye kavuşturuyor. Bakımevinde bulunan kedi ve köpekler, hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Saat 10.00-12.00 ve 14.00-16.00 saatlerinde hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlara açık olan Bakımevindeki hayvanlar yeni bir yuvaya kavuşma fırsatı buluyor.

KAYIT ALTINA ALINIYOR

Sahipsiz Hayvan Bakımevi’ne hayvan sahiplenmek için gelen vatandaşlar Halkla İlişkiler görevlisi personel yardımıyla, sahiplenmek istediği hayvanı belirliyor. Sahiplendirilecek hayvana mikroçip uygulamasıyla, Hayvan Kayıt Sistemi’ne kayıt edilerek sağlık karnesi düzenleniyor. “Sahipsiz Hayvan Edinme Formu” dolduran vatandaşların adres bilgileri doğrultusunda Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, belirli aralıklarla sahiplenilen hayvanların yaşam koşulları kontrol ediliyor.

SATIN ALMA SAHİPLEN

Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü yetkilileri, Bakımevindeki sahipsiz hayvanların yeni sahiplerine kavuşması için vatandaşlarının her geçen gün ilgisinin arttığını belirterek, “Vatandaşların satın alarak değil, sahiplenerek hayvan sahibi olmasını istiyoruz. Bu yönde çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Veteriner Odası ile yapılan anlaşma ile Büyükşehir Belediyesi’nin Bakımevi’nden hayvan sahiplenen vatandaşlar, Antalya’daki özel kliniklerde yüzde 50 indirimle aşı yaptırılabiliyor. Bakımevi’nden hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlar 332 53 18 numaralı telefondan bilgi alabilir” dedi.

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Büyükşehir, Belediyesi, Kepezaltı, Sahipsiz, Hayvan, Bakımevi’nde, son, dört,
Yorumlar
Haber Yazılımı