Haber Detayı
16 Aralık 2013 - Pazartesi 16:23
 
RUS BİLİM ADAMLARINDAN BİLİMSEL İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ
ANTALYA (İHA) - Moskova Devlet Üniversitesi, Ulusal Araştırma Üniversitesi ve Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesi temsilcileri ve ROSATOM yetkilileri ile Akdeniz Üniversitesi ile bilimsel işbirliği yapmak üzere çalışma ziyareti gerçekleştirdi.
Ekonomi Haberi
RUS BİLİM ADAMLARINDAN BİLİMSEL İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ

 Moskova Devlet Üniversitesi, Ulusal Araştırma Üniversitesi ve Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesi temsilcileri ve ROSATOM yetkilileri ile Akdeniz Üniversitesi ile bilimsel işbirliği yapmak üzere çalışma ziyareti gerçekleştirdi. 
Ziyaret kapsamında Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’yi makamında ziyaret eden Rus heyet, bilimsel işbirliği yapmak isteklerini belirtti. Rektör Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Rus bilim adamlarına Akdeniz Üniversitesi’nin bilimsel kapasitesi ve bilgi birikiminin dünyadaki tüm seçkin üniversiteler ile bilimsel işbirliği yapmaya yeterli olduğunu ve böyle bir bilimsel işbirliğinin Rusya’daki üniversiteler ile de yapılmasından mutlu olacaklarını dile getirdi.
Üniversite birimlerindeki laboratuvarlarda incelemede bulunan Rus heyet, AÜ Senato Salonu’nda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah Aziz Ergin’in başkanlığında öğretim üyelerin de yer aldığı işbirliği imkanları konusunda toplantıya katıldılar. Toplantıda Rusya’dan gelen temsilciler ile Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Burhan Özkan ve Nükleer Bilimler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. İsmail Boztosun da yer aldı.
İlk olarak Akdeniz Üniversitesi’nin tanıtımı ve Nükleer Bilimler Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin çalışmaları hakkında sunumlar yapılan toplantıda daha sonra Rus heyetinin temsilcileri üniversitelerini ve çalışmalarını tanıtan kapsamlı sunuş gerçekleştirdi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ANTALYA, (İHA), , Moskova, Devlet, Üniversitesi, Ulusal, Araştırma, Üniversitesi
Yorumlar
Haber Yazılımı