Haber Detayı
23 Mart 2015 - Pazartesi 22:25
 
RUBLE KRİZİNE SAĞLIK TURİZMİ ÇÖZÜMÜ
RUBLE KRİZİNE SAĞLIK TURİZMİ ÇÖZÜMÜ
Turizm Haberi
RUBLE KRİZİNE SAĞLIK TURİZMİ ÇÖZÜMÜ

Rusya’da meydana gelen Ruble krizinden sonra Antalya turizminde meydana gelen düşüş turizmcileri yeni önlemler almaya sürüklüyor. 
Rus pazarında meydana gelen düşüşün yapılacak tanıtım ve pazar çeşitliliği çalışmalarıyla hafif atlatılabileceğini dile getiren Rixos Downtown Antalya içerisinde bulunan Royal Spa’nın İşletme Müdürü Dürdane Çakmak, sağlık turizmi üzerine yapılacak çalışmalarla hasarın en aza indirilebileceğini ifade etti.

"PAZAR ÇEŞİTLENMELİ"
Yeni turizm sezonu öncesi Rusya’da oluşan ekonomik kriz ve Avrupa pazarında yaşanan düşüş turizmcileri endişelendiriyor. Turizm sektörünün bu durumdan en hasarla çıkabilmesi için pazar çeşitliliği ve tanıtım çalışmalarının arttırılmasını dile getiren Türkiye’nin önemli sağlık turizmi yatırımcılarından Royal Spa İşletme Müdürü Dürdane Çakmak, “Rusya’da meydana gelen düşüşü pazarın çeşitlendirilmesiyle aza indirebiliriz. Pazar çeşitliliği için de Rusya dışındaki destinasyonlarda da ciddi bir tanıtım atağı yapılmalı” dedi.
Antalya’nın turizmin başkenti olarak bu alacağı hasarın diğer turistik bölgelere göre çok daha büyük olacağını da ifade eden Çakmak, “Antalya’nın çok büyük bir avantajı turizm çeşitliliğinin fazla olması. Otellerin spor, kongre ve sağlık turizmi için büyük yatırımları bulunuyor. Spor turizmi ve kongre turizmi daha çok kış aylarında otellerde hareket sağlıyor. Ancak öne çıkarılması gereken otellerin ciddi bir Spa yatırımı bulunmakta. Bu öne çıkarılırsa turizm bu alandan ciddi kazanç sağlayabilir” diye konuştu.
Antalya’nın her otelinde çok büyük Spa merkezleri olduğunu hatırlatan Çakmak, “Bu alanlarda ciddi ücretler karşılığında hizmetler sunuluyor. Bu hizmetler Türkiye’de pek çok turizm destinasyonuna göre de olukça üst düzeyde veriliyor. Sağlık ve güzellik turizmi ciddi bir ekonomi sağlıyor. Bu alanda yapılacak destek ve tanıtım çalışmaları önemli bir ekonomik katkı sağlar.”

ŞU AN İRAN PAZARI KAZANDIRIYOR
Şu an Nevruz döneminden dolayı İranlı turistlerin Antalya’ya rağbet ettiklerini kaydeden Dürdane Çakmak, “İranlı turistler şu an oldukça büyük bir pazar oluşturuyor. Bu dönemde ciddi bir harcama da yapıyorlar. İran pazarına benzer birkaç farklı destinasyondan da turist çekersek bu krizi atlatırız” dedi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör: Muhammet Teker
Etiketler: RUBLE, KRİZİNE, SAĞLIK, TURİZMİ, ÇÖZÜMÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı