Haber Detayı
12 Haziran 2014 - Perşembe 08:51
 
RAPOR VERMEYEN DOKTORU DARP ETTİ
Antalya’nın Manavgat Devlet Hastanesinde görevli Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Ersel Ünal, kendisinden rapor isteyen hastası tarafından darp edildi.
Gündem Haberi
RAPOR VERMEYEN DOKTORU DARP ETTİ

Op.Dr. Ersel Ünal’ın hastası ve yakını tarafından darp edilmesi nedeniyle Antalya Tabipler Odası, Antalya Aile Hekimleri Derneği ve Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD) tarafından Manavgat Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yapıldı.Antalya Tabipler Odası Yönetim Kurulu üyesi Dr. Niyazi Nefi Kara, sağlıkta şiddetin günümüzde doktorluk mesleğinin önemli sorunları arasında yer aldığını belirterek şöyle konuştu: “Sağlığı ve yaşamı korumaya adanmış bir mesleğe yönelik şiddet asla kabul edilemez. Sağlık ortamının özelleştirilmesi ile hekimlere ve diğer sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olgusu artarak devam ediyor. Yaşam hakkını ortadan kaldıracak boyuta ulaşan şiddet artık hekimler açısından birinci derecede mesleki risktir. Bugün hekimlerin canına kastedenlerin aslında tüm insanlarımızın canına kastettiği ortadadır. Meslektaşları olarak arkadaşımıza yapılan saldırının takipçisi olacağız. Türk Tabipleri Birliği ve Tabip Odaları olarak önerdiğimiz Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasasının bir an önce çıkması gerekir. Hekimlere yapılan bu saldırılar son olsun. Artık ölmek ya da yaralanmak istemiyoruz.” 
Aile Hekimleri Federasyonu ve Antalya Derneği 2. Başkanı Dr. Ebru Erdeğer de sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin çirkin yüzünü bir kez daha gösterdiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Sağlık çalışanlarının görevini yapmasına engel olan, moral ve motivasyonlarını bozan şiddet, sağlıkta en büyük sorun olmaya devam ediyor.” dedi

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: , Antalya’nın, Manavgat, Devlet, Hastanesinde, görevli, Ortopedi, Uzmanı, Op, Dr
Yorumlar
Haber Yazılımı