Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 14:03
 
PERA'dan Muhteşem 19 Mayıs Konseri
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu, Burdur Belediyesi’nin her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs günü düzenlenen Meşaleli Gençlik yürüyüşünün ardından Pera konseri ile yaşandı.
Yaşam Haberi
PERA'dan Muhteşem 19 Mayıs Konseri

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu, Burdur Belediyesi’nin her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs günü düzenlenen Meşaleli Gençlik yürüyüşünün ardından Pera konseri ile yaşandı.

 

 

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlşama töreni saat 21.00’da Köprübaşında başlayan meşaleli gençlik yürüyüş ü ile başladı. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in öncülük ettiği Meşaleli yürüyüşe, binlerce  genç ve Burdurlu vatandaşlar katıldılar. Cumhuriyetine ve bayramına sahip çıkmak için bayram kutlamalarına katılan binlerce genç ve Burdur halkı, meşaleli yürüyüşün ardından Şeker Meydanı’nda  sahne alan sevilen Rock müzik grubu Pera’nın şarkılarıyla bayram coşkusunu yaşadılar.

 

Sevine Rock müzik grubu Pera konseri öncesi konuşma yaparak gençlere seslenen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz etkinliğe katılan binlerce gence teşekkür etti. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılına vurgu yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Çok değerli hemşerilerim , çok değerli arkadaşlarım. 100. Yıla da bu alan yakışırdı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 100. Yılına da, bu alanı doldurmak yakışırdı. Hepinize teşekkür ederim. Tam 100 yıl önce bugün Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk dinlenmemek üzere yola çıkmıştı. O yüzden de dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yılmaz demişti. Siperden sipere koştular, canlarını yok saydılar ve emperyalizme karşı dünya tarihinde ilk kez bağımsızlık savaşını kazanan bir devleti kurdular. Ruhları Şad, mekanları cennet olsun.  Cephelerde geçen ömürlerin ardından kısacık kalan zaman dilimine, koca bir devlet kurup, bu devleti de bizlere ve siz gençlere emanet etti ve dedi ki; “Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk İstiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.” Kimi, “ Yunan galip gelseydi keşke” dedi. Kimisi “O, olmasaydı da olurdu” dedi. Ama Atatürk’ün torunları, Atatürk’ün evlatları bu Cumhuriyeti ilelebet ve sonsuza kadar koruyacaklar. Hepinize çok teşekkür ediyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum. İyi ki varsınız. sağ olun, var olun.” Şeklinde seslendi.

 

            Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Şeker Meydan’ında gerçekleşen konserde gençlere bayram coşkusunu yaşatan sevilen Rock müzik grubu Pera’ ya teşekkür ederek anmalık takdim etti.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: PERA'dan, Muhteşem, 19, Mayıs, Konseri,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
PERA'dan Muhteşem 19 Mayıs Konseri
Yorumlar
Haber Yazılımı