Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 22:00
 
PEHLİVANLARDAN KURT’A TAM DESTEK
AK Parti Burdur İl Başkanlığı, Cumhur ittifakı Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt için yürüyüş ve tanıtım programı düzenledi.
Gündem Haberi
PEHLİVANLARDAN KURT’A TAM DESTEK

Kırkpınar pehlivanları, Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkanı Deniz Kurt’la birlikte yürüyüşe katılarak, Kurt’un yanında olduklarının mesajını verdiler.  Kırkpınar Güreşçileri Hasan Tuna, Kenan Şimşek, Süleyman Başer ve Tolga Turan, hep birlikte yürüdüler.

 

ATASPORUMUZ GÜREŞE GEREKEN DESTEK VERİLECEK

2002’de Kırkpınar’da başpehlivan olan Hasan Tuna, 2003 Kırkpınar Başpehlivanı Kenan Şimşek, Kırkpınar Teknik Başaltı pehlivanları Tolga Turan ve Süleyman Başer yürüyüşe katılarak Cumhur ittifakı Adayı Kurt’a destek mesajı verdiler. Güreşçilerle birlikte gövde gösterisi yapan Kurt, “Biliyorsunuz artık son haftaya girdik. İnsanlarımızı ziyaret edip, onlarla hasbihal etmeye çalışıyoruz. Bugünde bizleri destek vermek üzere Olimpiyat şampiyonumuz Sayın Kenan Şimşek ağabeyimiz de geldi. Altın madalyalı güreşçi arkadaşlarımız da geldiler. Çok güzel bir program oldu. Salı Pazarını ve Burdur’un caddelerini gezdik. Halkımızdan çok büyük teveccüh görüyoruz. İnşallah 1 Nisan sabahı Burdur’u hak ettiği hizmetleri kavuşturmak için hep beraber görevimizin başında olacağız” dedi.

Kurt; “Belediye seçimlerinden sonra da güreş olsun, her türlü spora destek vereceğimizin sözünü veriyoruz. Allah izin verdiği takdirde yaza doğru Burdur’da güzel bir organizasyon yaparız” dedi

 

BURDUR’DA GÜREŞE OLAN BÜYÜK İLGİYİ TAÇLANDIRACAĞIZ

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik de  “Kırkpınar pehlivanlarımız ve olimpiyat Şampiyonumuz, Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Adayımız Deniz Kurt’a destek vermek için gönüllü olarak Burdur’a geldiler. Biz çok mutlu olduk. Gerçekten kendilerine halkımız tarafından büyük bir teveccüh gösterildi. Tabi Ata Sporumuzu, Güreşi nasip olursa adayımız Deniz Kurt’ta bu çerçevede spora, güreşe büyük bir önem vererek belediye başkanlığını aldıktan sonra da organizasyonlar gerçekleştirecektir. Bu çerçevede pehlivanlarımıza desteğinden dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Gördüğümüz kadarı ile halkımızın güreşe sevgisinin olduğunu ve muhabbet beslediği Pazar içerisinde gezerken görmüş olduk. İnşallah Türk Güreşinin gelecek yıllarda çok iyi noktaya geleceğine inanıyoruz çünkü Gençlik Spor Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya’nın büyük bir gayreti ve çalışmalarının olduğunu da biliyoruz. Bize destek için gelen güreşçi kardeşlerimize de çok çok teşekkür ediyoruz” dedi

 

BURDUR’U TANITAN ORGANİZASYONLAR ÖNCELĞİMİZ OLACAK

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ise “Güreşçilerimizle beraber kültürel değerlerimize önem vererek etkinlikler yapacağız. Bunları da kamuoyun ilan etmek için başpehlivanlarımızla Salı Pazarımızı ve Gazi Caddemizi gezdik. İnşallah Deniz başkanımızla kültürel etkinlikler, yağlı güreşler ve Burdur’un tanıtan bütün organizasyonlar en önde olacak şekilde vaat etmek için güzel bir organizasyon gerçekleştirdik” diye konuştu.

 

KURT’A TAM DESTEK

Kırkpınar Pehlivanı Kenan Şimşek de  “Deniz Kurt’a destek vermek için geldik. Memleket için her şey iyi olsun istiyoruz.  Burdur’u çok daha ileriye taşıyacağına inanıyoruz. Yanındayız, desteğimizi eksik etmiyoruz” dedi.   Pehlivan Hasan Tuna ise “Biz pehlivanlar olarak, Cumhur İttifakı Adayı Deniz Kurt’un arkasındayız” dediler.

 

Tarihi Dirmil Güreşleri Davulcuları Eşliğinde Antalya Korkuteli’nden Cazgır Emin Ger, Kırkpınar Güreşçileri Hasan Tuna, Kenan Şimşek, Süleyman Başer ve Tolga Turan Burdur’a gelerek, Cumhur İttifakı Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt’a tam destek verdiler. Yürüyüşe Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı, Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci, MHP Merkez İlçe Başkanı Salih Özparlak ve Cumhur İttifakı Belediye Meclisi adayları ile AK Parti ve MHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Dirmil Belediye Başkanı ve Adayı Ahmet Serttaş, AK Parti İl Başkanlığı önünden başlayan yürüyüş Salı Pazar’ı, Gazi Caddesi ve İstasyon Caddesi sonrası İl Başkanlığı önünde sona erdi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: PEHLİVANLARDAN, KURT’A, TAM, DESTEK,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
PEHLİVANLARDAN KURT’A TAM DESTEK
PEHLİVANLARDAN KURT’A TAM DESTEK
PEHLİVANLARDAN KURT’A TAM DESTEK
PEHLİVANLARDAN KURT’A TAM DESTEK
PEHLİVANLARDAN KURT’A TAM DESTEK
Yorumlar
Haber Yazılımı