Haber Detayı
18 Şubat 2019 - Pazartesi 09:21
 
OKUL SPORLARI GENÇLER GÜREŞ YARIŞMASI SONA ERDİ
Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Gençler B Güreş Grup Birinciliği yarışması, Spor Lisesi Hüsnü Bayer Spor Salonu’nda yapılan müsabakalar ile sona erdi.
Spor Haberi
OKUL SPORLARI GENÇLER GÜREŞ YARIŞMASI SONA ERDİ

Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Gençler B Güreş Grup Birinciliği yarışması, Spor Lisesi Hüsnü Bayer Spor Salonu’nda yapılan müsabakalar ile sona erdi.

Sporcuların fair-play içerisinde kıyasıya mücadele ettiği Okul Sporları Gençler B Güreş Grup Birinciliği yarışması Serbest ve Grekoromen stilde 12 ilden yaklaşık 340 sporcunun katılımıyla yapıldı.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ödül töreninde dereceye giren okullara ve sporculara ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, Okul Sporları ve Spor Şube Müdürü Mustafa Kemal Sever, Güreş Federasyonu İl Temsilcisi Asil Çakır, Okul Sporları İl Temsilcisi Mehmet Özkan, Beden Eğitimi Öğretmeni Hür Balım ve antrenörler tarafından verildi.

Güreşte elde edilen dereceler ise şu şekildedir:

 

GREKO-ROMEN STİL DERECE LİSTESİ

SIKLET

DERECE

ADI SOYADI

İL

45 KG

1.

Abdullah AKDAĞ

Muğla

2.

Orçun DOLAN

Denizli

3.

Emirhan DOĞAN

İzmir

3.

Servet ANGİ

Manisa

48 KG

1.

Yusuf AKSAKAL

Muğla

2.

Muhammet KALENDER

Aydın

3.

Melih KÜBÜLÜÇİMEN

Mersin

3.

Umut ŞAHİN

Muğla

51 KG

1.

İlhan ALDI

Muğla

2.

Mücahit ERDOĞAN

Antalya

3.

Selami URHAN

Muğla

3.

Abdullah AKAR

Manisa

55 KG

1.

Ramazan TEKİN

Muğla

2.

Süleyman SEVİNÇOĞLU

Aydın

3.

Hamza ŞİPAL

Denizli

3.

Yılmazcan AYCAN

Manisa

60 KG

1.

Onur YURTADA

Manisa

2.

Enes AKSAKAL

Aydın

3.

Davut ÇELİK

Muğla

3.

Şahin GÖZEN

Denizli

65 KG

1.

Baran BOZKURT

Aydın

2.

Eray YILDIZ

Muğla

3.

Semih TOMAŞ

Antalya

3.

Kerem KINIK

Manisa

71 KG

1.

Ferhat ÇAĞLAYAN

Aydın

2.

Özkan KÜSKEN

Antalya

3.

M. Emin UÇAR

İzmir

3.

Diyar ÖZPAY

Denizli

80 KG

1.

Harun KORKUT

Aydın

2.

Mert ÇELİK

Muğla

3.

Emir ERGİN

Manisa

3.

Emre KOÇASLAN

Afyonkarahisar

92 KG

1.

İbrahim Can YEŞİLDAĞ

Muğla

2.

Ali Emir ÖNDER

Antalya

3.

Ferhat DUMAN

İzmir

3.

Mevlut KORUK

Aydın

110 KG

1.

Kemal ALGANER

Manisa

2.

Osman KINA

Aydın

3.

H. Abdurrahman AKALIN

Antalya

3.

Ömer Faruk ŞAHİN

İzmir

 

GREKO-ROMEN STİL TAKIM KLASMANI

DERECE

İL

PUAN

1.

ANTALYA

230

2.

İZMİR

138

3.

MERSİN

115

3.

AYDIN

95

 

SERBEST STİL DERECE LİSTESİ

SIKLET

DERECE

ADI SOYADI

İL

45 KG

1.

Tolga ÖZBEK

Mersin

2.

Abdullah ÇOŞKUN

İzmir

3.

Ali ÜTÜK

Mersin

3.

Mikail ARIKAN

Antalya

48 KG

1.

Sezer Can EMİR

Mersin

2.

Semih ŞEN

Afyonkarahisar

3.

Azat ÖNEN

İzmir

3.

Umut Emre KAYA

Antalya

51 KG

1.

Recep Can ÖZEN

Antalya

2.

Osman KARDEMİR

Antalya

3.

Barış KAYSUK

Mersin

3.

Efe Hamza SELÇUK

İzmir

55 KG

1.

Emre BOZ

Antalya

2.

Görkem KORKMAZ

Aydın

3.

İlhan AKGÜN

Aydın

3.

Tirej ARAT

İzmir

60 KG

1.

Ali ŞERBETÇİOĞLU

Antalya

2.

Hüseyin KASTEN

Mersin

3.

Abdulkadir KARGA

İzmir

3.

Muhammet Şeref AKAY

Antalya

65 KG

1.

Yusuf ÜNAL

Antalya

2.

Mustafa AKAY

Antalya

3.

Samet Buğra KULTAR

Denizli

3.

Oğuzhan TERK

Aydın

71 KG

1.

Mustafa Can ERDEM

Antalya

2.

Onur GEZER

Aydın

3.

Haşim AYDIN

Antalya

3.

Görkem Yasin ŞEFİK

Antalya

80 KG

1.

Rıza DURMUŞ

Antalya

2.

Şahin YILDIRIM

Antalya

3.

Ramazan Yıldız ÇİLENKER

Antalya

3.

Recep BEKKAYA

Afyonkarahisar

92 KG

1.

Muhammet OCAK

Antalya

2.

Baki SEPETÇİ

İzmir

3.

Talha ÖZTÜRK

Burdur

3.

Ahmet YILMAZ

Denizli

110 KG

1.

Arif ASLAN

Antalya

2.

Enes Talha KIZILHAN

İzmir

3.

Emir Tarık GÖKMEN

İzmir

3.

İsmail AKTAN

İzmir

 

SERBEST STİL TAKIM KLASMANI

DERECE

İL

PUAN

1.

MUĞLA

184

2.

AYDIN

180

3.

MANİSA

131

3.

ANTALYA

112

 

 

Kaynak: Editör: Kadir Çelik
Etiketler: OKUL, SPORLARI, GENÇLER, GÜREŞ, YARIŞMASI, SONA, ERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı