Haber Detayı
20 Nisan 2015 - Pazartesi 10:08
 
MURATPAŞA’DAN UÇURTMA VE BİSİKLET ŞENLİĞİ
MURATPAŞA’DAN UÇURTMA VE BİSİKLET ŞENLİĞİ
Yaşam Haberi
MURATPAŞA’DAN UÇURTMA VE BİSİKLET ŞENLİĞİ

Muratpaşa Belediyesi ve Ted Antalya Koleji işbirliğiyle, “8.Bisiklet ve Uçurtma Şenliği” düzenlendi. 
Muratpaşa Belediyesi Hizmet binası yanında bulunan kent meydanında toplanan bisikletseverler, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın startını verdiği şenlikte Falez 2 Park’a kadar yaklaşık 5 kilometre pedal çevirdiler. Antalyaspor’un eski futbolcusu Necati Ateş de bisiklet şenliğine katılarak pedal çevirdi.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve eşi Ümran Uysal, Falez 2 parkta bisikletseverleri karşıladı. Falez 2 Park’ta düzenlenen “Uçurtma Şenliği”nde, Başkan Ümit Uysal oğlu Efe Uysal ile birlikte uçurtma uçurdu.
Falez 2 Park’ta düzenlenen etkinlikte Ted Antalya Koleji folklör ekibinin gösterisi de yer alırken, Muratpaşa Belediyesi sabah sporu eğitmenleri uçurtma şenliğine gelen vatandaşlara açık havada spor yaptırdı.
Bisiklete binmenin önemine değinen Başkan Ümit Uysal, “Bisiklete binerek çevremizi koruyalım ve düzenli bir kent yaşamına katkıda bulunalım. Hem çevreyi kirletmemiş oluruz, hemde trafik düzenlemesine katkıda bulunmuş oluruz. Bisiklet, biyolojik ve psikolojik olarak insanları zinde tutan bir araçtır. Bisiklete binilmesini teşvik etmeliyiz” dedi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör: Muhammet Teker
Etiketler: MURATPAŞA’DAN, UÇURTMA, VE, BİSİKLET, ŞENLİĞİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MURATPAŞA’DAN UÇURTMA VE BİSİKLET ŞENLİĞİ
Yorumlar
Haber Yazılımı