Haber Detayı
08 Mart 2018 - Perşembe 15:00
 
Milletvekili Bayram Özçelik Dayanamadı
TBMM Genel Kurulu’nda teşvik torba tasarısının görüşmelerinde Afrin operasyonu ile ilgili tartışma AK Partililer ile HDP’liler arasında kavgaya dönüştü.
Siyaset Haberi
Milletvekili Bayram Özçelik Dayanamadı

HDP Diyarbakır Milletvekili Mahmut Toğrul’un askerin Afrin’de etnik temizlik yaptığı iddiası ortalığı karıştırdı.

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Toğrul’un üzerine yürüyerek, “Asker ülkesi için savaşıyor, sivil öldürülüyorsa onu sizin PKK’lılarınız yapıyor, bu kürsüden böyle bir şey söyleyemezsiniz, bu sözlerinizden ötürü sizi kınıyorum” tepkisini verdi.

Toğrul ile Şahin arasındaki sözlü tartışma AK Partili ve HDP’li vekillerin de katılımıyla kavgaya dönüştü.

HDP sıraları önünde yumruklaşmalar yaşanırken, HDP’li Müslim Doğan ve Mahmut Toğrul aldığı darbeler nedeniyle hafif yaralandı.

Bu vekiller, Meclis’teki ilk yardım merkezine giderek tedavi oldu. HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’ın yaralanan arkadaşlarına, “gidip rapor alın” dediği duyuldu.

HDP Grup Başkanvekilleri Beştaş ve Filiz Kerestecioğlu’nun olaya tepki göstermesi üzerine ikinci kez tartışma yaşandı. AK Partili Mehmet Uğur Dilipak’ın, sert tepki gösterdiği HDP’nin kadın yöneticilerine, “Adam olacaksınız” diye bağırdığı duyuldu.

Kerestecioğlu, “Hayır adam değil kadın olacağız, siz de bu söyleme alışacaksınız” diye tepki verirken, AK Partili Bayram Özçelik ile Beştaş tartıştı.

Uzun süren tartışma bazı AK Parti, CHP ve HDP’lilerin araya girmesiyle yatıştı.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Milletvekili, Bayram, Özçelik, Dayanamadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı