Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 09:18
 
MHP’li Akçay’dan Kılıçdaroğlu’nun "erken seçim" çağrısına cevap geldi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Devlet Bahçeli Türkiye'yi erken seçime götür" çağrısına cevap MHP Grup Başkanvekili Erhan Akçay’dan geldi.
Siyaset Haberi
MHP’li Akçay’dan Kılıçdaroğlu’nun

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Isparta'da Milliyetçi Hareket Partisi Isparta İl Başkanlığının 13’üncü olağan kongresinde konuştu.

Akçay konuşmasında, geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Devlet Bahçeli Türkiye'yi erken seçime götür" çağrısına cevap verdi. 

 

KILIÇDAROĞLU'NUN ÇAĞRISINA YANIT

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Sayın Devlet Bahçeli erken seçim ilan etsin” şeklinde bir açıklama yaptığını ifade eden Akçay, “Bunu duyunca fevkalade güldük, gülümsedik. Zannederim Kılıçdaroğlu siyasi alzaymır hastalığına tutulmuş. Sayın genel başkanımız buna ilişkin görüşlerini, partimizin tutumunu defalarca söyledi.

Fakat bunları duymazlıktan gelerek kendi gündemini hâkim kılma çabalarından, nafile çabalarından başka bir şey değildir. Kılıçdaroğlu’na tavsiyemiz bir kahvehaneye gitsin, bir sıfır kâğıt açtırsın, iskambil oynarken yana otursun, yancılık yaparken bir taraftan da 2023 seçimlerine kadar sembolik Cumhurbaşkanı adayı arayışlarına devam etsin. Tavsiyemiz budur” diye konuştu.

 

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir Televizyon programında yaptığı açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye çağrıda bulunarak, "Bu ülkeyi seviyorsan çık kardeşim yarın sabah de ki ‘Yeter artık’... Türkiye’yi seçime götür. Sorumluluk sahibi insanlar bu ülkeyi yönetirler" ifadelerini kullanmıştı.

 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: MHP’li, Akçay’dan, Kılıçdaroğlu’nun, "erken, seçim", çağrısına, cevap, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı