Haber Detayı
03 Kasım 2018 - Cumartesi 14:02
 
“MHP her ilde, her ilçede başkan adayı çıkaracak”
Burdur’da konuşan MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci: “MHP her ilde, her ilçede başkan adayı çıkaracak”
Siyaset Haberi
“MHP her ilde, her ilçede başkan adayı çıkaracak”

Burdur’u ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, 2019 yerel seçimlerinde şu anda her ilde ve her ilçede belediye başkan adayı çıkaracaklarını söyledi. MHP Burdur İl Binasında konuşan Şekerci: “Bugün Genel Başkan Yardımcıları ve ben genel sekreter yardımcısı olarak 3 ilde bulunuyoruz. Yarın da 3 ilde daha bulunup il teşkilatımızın bütün kademeleriyle istişare edeceğiz.

Bunların en önemli ayaklarından bir tanesi önümüzdeki yerel seçimler. MHP’nin yerel seçimlerde yol haritası zaten önceden başlamıştı... Adaylarımızı teşkilatlarımızda hızlı bir şekilde belirleyerek yol haritasını en sağlıklı oluşturmak üzere Burdur’dayız. Milletin partimize teveccühünü yerel seçimlerde de yerel seçimlerde yerel adaylarımızla da görüp taçlandırmayı Allah bizlere inşallah nasip edecektir diye düşünüyoruz. Onun için teşkilatlarla yaptığımız toplantılarımızda hem milletle olan birlik beraberliğimiz hem cumhur ittifakıyla ilgili görüşlerimiz ve hem de yerel seçimlerde ne yapacağımızla ilgili istişarelerde bulunacağız.  

31 Mart 2019’da MHP’nin bayrağını ülkemiz için geleceğimiz için taçlandıracağız inşallah.” İfadelerini kullandı.

Genel Sekreter Yardımcısı Şekerci, yerel seçim politikalarıyla ilgili sorulan bir soruya da “Bizim MHP olarak Sayın Devlet Bahçeli’nin üzerinde durduğu önemli bir konu var. İttifak konusu zaten cumhur ittifakıyla başlayan bir süreç. Cumhur ittifakı şu anda zaten devam ediyor. MHP, bu ittifakın yerel seçimlerde de oluşması için elinden gelen gayreti göstermiştir. Bunun belli nedenleri vardır ancak Sayın Bahçeli Türkiye ve Türk milletinin geleceği açısından önemini özellikle vurgulamıştır. Biz bu ittifakın olması konusunda elimizden gelen tüm çabayı gösterdik ve göstermeye de devam ediyoruz. Tabi önümüzdeki süreçte Sayın Bahçeli ve Sayın Cumhurbaşkanının belirleyeceği unsurlar dahilinde ne olacağını görürüz. Fakat şu anda biz bütün illerimizde bütün ilçelerimizde adaylarımızı çıkartıp, normal bir şekilde seçime giriyormuş gibi hazırlığımızı son dönemine kadar tamamlayacağız! İnşallah da bu noktada da en iyi başarıyı Türk milleti adına almaya mücadele edeceğiz. Zaten Sayın Bahçeli ülkenin geleceğinin yerel seçimlerden geçtiğini defalarca ifade etti. Bunu da 110 tane HADEP’in almış olduğu ve kayyum atanan belediyeler var. Özellikle o belediyelerde yapılması gereken ittifaklar ve bunun haricinde Türk milleti ve Türkiye adına geleceğimizi yok etmeyecek şekliyle oluşabilecek ittifaklar noktasında önünü tamamen açmıştı. Şu anda yine söylüyorum: bütün illerde bütün ilçelerimizde bütün beldelerimizde adaylar çıkartacağız; buralarda MHP’nin bayrağını taçlandıracağız inşallah. Süreç, sayın genel başkanımızın ve AK Parti genel başkanının birlikte daha sonraki yol haritalarındaki çizecekleri ortak nokta ne olur bilemeyiz fakat şu anda gidiş hattımız budur.” cümleleriyle cevap verdi.

Ziyarette MYK Üyeleri Necmi Yıldırım ve İbrahim Özbay, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte’nin yanı sıra MYK üyeleri, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, ilçelerden gelen temsilciler, MHP il ilçe kadın gençlik kolları başkan ve üyeleri, Ülkü Ocakları başkan ve üyeleri de yer aldı.  

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: “MHP, her, ilde,, her, ilçede, başkan, adayı, çıkaracak”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“MHP her ilde, her ilçede başkan adayı çıkaracak”
“MHP her ilde, her ilçede başkan adayı çıkaracak”
“MHP her ilde, her ilçede başkan adayı çıkaracak”
“MHP her ilde, her ilçede başkan adayı çıkaracak”
Yorumlar
Haber Yazılımı