Haber Detayı
13 Haziran 2020 - Cumartesi 16:13
 
MHP’den Vali Şıldak’a Tepki
MHP’den Vali Şıldak’a Tepki
Gündem Haberi
MHP’den Vali Şıldak’a Tepki

 

Burdur MHP il başkanı Hikmet Ökte ve Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz Burdur’dan Balıkesir’e atanan Vali Hasan Şıldak’ı eleştirdi. 

 

MHP il başkanı Hikmet Ökte; “Tefenni ilçemize yaptığı hizmetle gurur duydugumuz ve Burdur ekonomisi ve sosyal faliyette her kesimden taktir toplayan Tefenni belediye başkanımız Ümit Alagöz’e yapılan bu tutumdan dolayı sayın valiyi kınıyorum.  Üç hilal altında durmadan Türklüğün senbolü olan Bozkurt afişlerinden ürperen bir valiyi kınıyorum.” dedi. 

 

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz; “Burdur Valisi Hasan ŞILDAK beyin veda ziyaretleri kapsamında İlçemizi ziyaret edeceği zaman ve yer öncesinden Belediyemize bildirilmiş olsa da Sayın Valinin toplanma yeri olarak belirlenen Kocapınar Parkımızdaki binanın 2. katında Milliyetçi Hareket Partisi, 3. katında Tefenni Ülkü Ocakları binası olmasından dolayı rahatsızlık duyması sebebiyle toplanma yeri değiştirilmiştir.

 

Vazifesi renk, din, dil, ırk, ayrımı gözetmeksizin kamu düzeni ve toplum huzurunu sağlamak olan sayın Valinin, Milliyetçi Hareket Partisi ve kutsal Ülkü Ocaklarımızın logosundan rahatsızlık duyarak toplanma yerini değiştirmesi son derece talihsiz bir hareket ve etik olmayan bir davranıştır. Sayın Valinin bu hareketinden dolayı veda ziyaretine Şahsım ve Belediye Personelimiz olarak katılmayacağımızı bildirir kendisine yeni görev yerinde başarılar dilerim” diyerek eleştirilerini dile getirdi. 

 

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: MHP’den, Vali, Şıldak’a, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı