Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 14:46
 
MAKÜ'lü Öğrenciler Görme Engelliler İçin Sesli Kitaplar Oluşturdu
10-16 Mayıs 2019 Engelliler Haftası nedeniyle Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Çavdır Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Programı öğrencileri görme engelli bireyler için 'Karanlıkları Aydınlatıyoruz Projesi'ni hayata geçirdi
Eğitim Haberi
MAKÜ'lü Öğrenciler Görme Engelliler İçin Sesli Kitaplar Oluşturdu

10-16 Mayıs 2019 Engelliler Haftası nedeniyle Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Çavdır Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Programı öğrencileri görme engelli bireyler için 'Karanlıkları Aydınlatıyoruz Projesi'ni hayata geçirdi. Görme engelli bireylerin bilgiye erişimlerine katkı sağlamak adına gerçekleştirilen proje ile üniversite öğrencileri görme engelli bireyler için 200'den fazla sesli kitap oluşturdular.

Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü ve Sosyal Farkındalık ve Etkileşim Topluluğu akademik danışmanı Dr. Öğr. Üyesi F. Duygu Samav Cantürk Çavdır'da başlattıkları projeyle ilgili olarak; “Geçmiş dönem mezunlarımızı da kapsayan bu projeyi 4 yılı aşkın bir süredir öğrencilerimizle beraber yürütmekteyiz. Bu süre zarfında çocuklara ve gençlere yönelik olarak 200'ü aşkın Türk ve Dünya klasikleri arasında yer alan kitaplar öğrencilerimiz tarafından okunup, seslendirilerek, kayda alındı. Daha sonra öğrencilerimiz bu sesli kitapları kendi memleketlerindeki görme engelli vatandaşlarımıza ve bu alanda hizmet veren kurumlara ulaştırdılar. Öğrencilerimizin bu gayretleri sayesinde tüm bu çalışma Türkiye'deki görme engelli bireylerimizin hayatlarına dokunacak bir proje oldu. Yakın bir zamanda sesli kitaplarımız üniversitemiz Prof.Dr. İlhan Varank Kütüphanesi arşivinde de yerini alacak. Engelli bireylere yönelik projelerimizde bizlere her zaman destek veren başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Adem Korkmaz'a ve bu projeye gönül veren bütün öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu. 

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: MAKÜ'lü, Öğrenciler, Görme, Engelliler, İçin, Sesli, Kitaplar, Oluşturdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı